[pro_ad_display_adzone id=4000] 50. yılı 50 dostla mutluluk içinde kutladılar | Urla Egemen Haber

logo

[pro_ad_display_adzone id=3778]

28 Eylül 2018

50. yılı 50 dostla mutluluk içinde kutladılar

[pro_ad_display_adzone id=4003]

50. yılı 50 dostla mutluluk içinde kutladılar

Leman – Hüseyin Sümer

Urla kökenli öğretmen emeklisi Leman Sümer ile emekli Çocuk Doktoru Hüseyin Sümer, dillere destan bir tören ile 50. evlilik yıl dönümlerini kutladı. 1968 yılında yaşamlarını birleştiren Sümer çifti, çarşamba gecesi Gülzade Restoran’daki törende, 50 dost ve akrabaları ile 50 yıllık mutluluğun sevincini yaşadı.  paylaştı

Şu an Han Otel olarak Urla’da hizmet veren işletmenin bulunduğu alanda uzun yıllar hal işletmeciliği yapan Mehmet Kazancı’nın kızı olan Leman Sümer, Kars’ın Posof, Eskişehir’in Mahmudiye ve İzmir Balçova ilçelerinde öğretmenlik yaptı ve 1990 yılında emekliye ayrıldı.

Çocuk Doktoru Hüseyin Sümer ise uzun yıllar İzmir Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nde görev yaptıktan sonra atandığı Balçova Ana Çocuk Sağlığı Merkezi’nden 1994 yılında emekliye ayrıldı. Yakın geçmişe kadar özel muayenehanesinde İzmirlilere hizmet veren Hüseyin Sümer, 1994 yılında mesleği bıraktı.

50 yıllık mutluluğun sırlarını ise Leman Hanım şu cümlelerle anlattı:

”Hüseyin Bey ile 1968 yılında bir aile dostumuzun önerisi sonucu görücü usulü ile evlendik. Evliliğimiz boyunca karşılıklı sevgi ve saygı kurallarından hiç ayrılmadık. Birbirimizin ailelerine saygı gösterdik. Mutluluğumuzu bozacak görüş ayrılıklarını kavga aşamasına taşımadık. Ve 50 yıllık bir beraberliğimizi, yani Altın Yılımızı, yeğenlerimizin de önerileriyle böyle bir geceyle taçlandırmak istedik. Çok güzel bir kutlama töreni oldu. Yakınlarımız, dostlarımız, arkadaşlarımızla hem bir arada bulunmanın hem de bu mutluluğu paylaşmanın sevincini yaşadık. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.”

Ud’ta Şef Mustafa Koçyiğit, Kanun’da Macit İştipliler, Klarnet’te Murat Erdurcan ve Urla’nın mükemmel solisti Aslı Sarıoğlu’nun sanatsal icraatları ile unutulmaz bir geceye dönüşen kutlamada, davetliler de gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Gecenin sürprizi ise Leman Hanım ve Hüseyin Bey’in evlilik fotoğrafının yer aldığı pasta ile gerçekleşti. Sümer çifti, fotoğraflarının bulunduğu pastayı, ‘Allah herkese, bizim gibi 50 yıllık mutluluk nasip etsin’ dilekleriyle kesti.

Kutlama, geç saatlere kadar devam ederken, Sümer ailesinin mutluluğuna, mekandaki diğer konuklar da katıldı. Pist, dans edip oynayanlarla dolup taştı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ