Ak Parti Urla'da Bilici ayrıldı, yerine sürpriz bir isim geliyor | Urla Egemen Haber

logo


03 Ekim 2018

Ak Parti Urla’da Bilici ayrıldı, yerine sürpriz bir isim geliyor

Ak Parti Urla’da Bilici ayrıldı, yerine sürpriz bir isim geliyor

Ahmet Olgun Bilici

Ak Parti Urla İlçe Başkanı Ahmet Olgun Bilici, görevinden ayrıldı. Yaklaşık 6 ay önce yeniden ilçe başkanlığı görevine gelen Bilici’nin, istifa mı ettiği yoksa görevden mi alındığı konusu ise aydınlanamadı. Ak Parti Urla İlçe Başkanlığı’na, şimdiye kadar ismi gündeme gelmemiş sürpriz bir ismin atanacağı iddia edildi.

Sibel Zuhal Aras

Yerel seçimlere 6 ay kala Urla Ak Parti ilçe teşkilatında deprem yaşandı. Genel merkez tarafından geçtiğimiz mart başında yapılan mülakatlar sonunda ilçe başkanlığı görevine devam etmesine karar verilen Ahmet Olgun Bilici’nin, pazartesi günü istifa dilekçesini il yönetimine sunduğu iddia edilirken, görevden ayrılma ile sonuçlanan sürecin, Ak Parti Urla Kadın Kolları Başkanı Sibel Zuhal Aras’ın görevden alınması konusunda yaşanan tartışmadan kaynaklandığı ileri sürüldü.

Öğrenilen bilgilere göre; Ahmet Olgun Bilici’nin bir kaç ay önce Urla İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na atanması konusunda talepte bulunduğu Sibel Zuhal Aras ile bir süre sonra görüş ayrılığı yaşaması ve geçtiğimiz günlerde de bu ismin değiştirilmesini istemesiyle genel merkezin tepkisini topladığı ileri sürüldü. Genel merkezin, ‘Kadın kolları başkanını bize sen önerdin, şimdi de değiştirilmesini istiyorsun’ şeklinde eleştiride bulunduğu da iddialar arasında yer alıyor.

Bilici’nin dün Ak Parti Urla İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyelerinin yer aldığı sosyal medyadaki kapalı grupta istifa haberini paylaşıp vedalaştığı da öğrenildi.

Bilici’nin yerine kimin görevlendirileceği merak konusu olurken, bir süre önce ilçe başkanlığı mülakatları için Başkent’e davet edilen, Ercan Ergüçlü, Ömer Tiryaki, Şahin Emre ve Önder Şengüler’in adı konuşulmaya başlandı.

Bu adaylardan Önder Şengüler’in daha çok yerel belediye yapılanmasında görev alma eğiliminde olduğu öğrenildi.

Ak Parti Urla İlçe Başkanlığı görevine ise sürpriz bir ismin atanacağı ve şimdiye kadar gündeme gelmemiş bir ismin ilçe başkanı olarak görevlendirileceği de sızan haberler arasında.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ