Anket birincisi, 1404 oy alan Hakan Yiğit oldu | Urla Egemen Haber

logo


31 Ekim 2018

Anket birincisi, 1404 oy alan Hakan Yiğit oldu

Anket birincisi, 1404 oy alan Hakan Yiğit oldu

‘Hangi Partiden Kim Belediye Başkan Adayı Olmalı’ içerikli anketimiz, bu gece sona erdi.

6072 oy kullanılan ankette, CHP’den Hakan Yiğit, 1404 oyla birinci oldu.

A. Bahri Yalaz 1092 oyla ikinci, Sibel Uyar da 857 oyla üçüncü sırada yer aldı.

18 Ekim’den bu yana dünyanın her noktasından aynı İP numarası ile sadece tek sefer oy kullanılabilinen ankette toplam 6072 oy kullanıldı.

İşte anket sonuçları ve aday adaylarının aldığı oylar:

• CHP – Hakan Yiğit (24%, 1.404 Oylar)
• CHP – A. Bahri Yalaz (19%, 1.092 Oylar)
• CHP – Sibel Uyar (15%, 857 Oylar)
• CHP – Nurşen Balcı (13%, 765 Oylar)
• CHP – Mehmet Ali Fırat (10%, 567 Oylar)
• CHP – Bülent Onat (6%, 327 Oylar)
• AK PARTİ – Önder Şengüler (4%, 252 Oylar)
• CHP – Murat Gül (3%, 175 Oylar)
• AK PARTİ – İbrahim Yılmaz (3%, 174 Oylar)
• İYİ PARTİ – Hasan Hüseyin Akgül (2%, 114 Oylar)
• CHP – Burak Oğuz (0%, 29 Oylar)
• AK PARTİ – Ömer Tiryaki (0%, 27 Oylar)
• CHP – Zeynep Altıok (0%, 26 Oylar)
• CHP – Şehrazat Mercan (0%, 17 Oylar)
• BAĞIMSIZ – Selçuk Karaosmanoğlu (0%, 14 Oylar)
• DİĞER (0%, 13 Oylar)
• CHP – Bülent İlhan (0%, 12 Oylar)
• CHP – Kemal Ay (0%, 10 Oylar)
• MHP – (Henüz aday belirlenmedi) (0%, 8 Oylar)
• BAĞIMSIZ – Ziya Kalkan (0%, 4 Oylar)
• CHP – Derya Tüzen (0%, 1 Oylar)
Toplam oy veren: 6.072

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Anket birincisi, 1404 oy alan Hakan Yiğit oldu” için 9 Yorum

 1. Mehmet kilic dedi ki:

  Egemen haber benim gozumde butun tarafsızlığını kaybetmiştir . Hakan yiğitle ya anlaşmış yada siteye giren çıkan artıyor diye sesini cıkarmıyor hakan yiğit denilen beyefendi bu ankette göz göre göre hile yapmıştır bunu farkedip hakan yigitten 200 oy siliyorsunuz tekrar aynı rakama ulaşıyor neyse burada hersey acık hakan yigiti önemsemiyorum bu kadar düşüp bu ali cemgiz oyunlarıyla uğraştığı için egemen haber ekibinede bundan sonra hep bi ön yargıyla yaklaşacağım yazık göz göre göre kamoyunu kandırıyorsunuz

  • mustafa2 dedi ki:

   Sayın Mehmet Kılıç, siz gerçekten çok cahil biriymişsiniz… Aslında sorduğunuz soruların yanıtlarını kendiniz vermişsiniz ama bunu anlayamamışsınız…
   Bir… Biz tamamen tarafsız bir yayın organıyız…
   İki… Birisiyle anlaşmış olduğumuzla itham edip, sonra da yazınızın içinde Hakan Yiğit’in 200 oyunu silmemizden bahsediyorsunuz… Birazcık düşünseydiniz bu ithamı yazmadan önce, anlaşmış olsaydık o oyları silmezdik diye bir seçenek aklınıza gelebilirdi.
   Üç… Sitemize giren sayısının bize bir ekonomik faydası olmadığını da anlayabilirdiniz. Çünkü, sitemizdeki ilanlar eş dost arkadaş ilanları olup, bu reklamlardan bir kuruş para geliri alınmamıştır. Bunu araştırıp soruşturup, doğrusunu öğrendikten sonra özür metninizi bu yazı altında bekliyor olacağız…
   Dört… Anket haberimizin içinde katılımların dünyanın her köşesinden yapılabileceğini açıkça belirtip, bunun sadece urla oylarını kapsamadığını vurgulamamız bile anket konusundaki şeffaflığımızı sergiliyor…
   Beş… bu ithamlarınız nedeniyle cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunup, anket dokümanlarını, giriş İP’lerini, anket sayfasına girilen ülkeler, şehirler ve saatlerini içeren belgeleri de dosyaya ekleyeceğiz.
   Cumhuriyet savcılığının incelemesi sonrasında eğer siz haklı çıkarsanız, biz gazetecilik mesleğini bırakıp, urla halkından özür dileyeceğiz.
   ancak biz haklı çıkarsak sizi şeref yoksunu ilan edip, kamuoyunu da bu konuda bilgilendireceğiz…
   Saygılarımızla

 2. Bu anket bence RTE taktiği.
  Sibel Uyar gibi canla başla çalışan bir belediye başkanı varken yeni bir isim aramak gereksiz. Çok büyük bir hata.
  Ben kendisini tanımam bile ama yaptıkları ortada. Dilerim ki Sibel hanım devam etsin de Urla pişmanlık yaşamasın.

  • editor dedi ki:

   Doğan Bey anlayamadım eleştirinizi… RTE taktiği diyorsunuz, başka isim aramayın diyorsunuz, demokrasiye karşı mısınız? kimse aday çıkmasın vatandaşın önüne tek aday koyalım onu seçsin mi diyorsunuz? Ya da herkes benim gibi düşünmeli mi diyorsunuz? Bizi yakından tanırsınız… bir kişinin peşinden gidecek, parayla pulla satın alınmayacak insanlar olduğumuzu bilirken bu yazınıza anlam veremedik… Saygılar…

 3. Doğan Bey anlayamadım eleştirinizi… RTE taktiği diyorsunuz, başka isim aramayın diyorsunuz, demokrasiye karşı mısınız? kimse aday çıkmasın vatandaşın önüne tek aday koyalım onu seçsin mi diyorsunuz? Ya da herkes benim gibi düşünmeli mi diyorsunuz? Bizi yakından tanırsınız… bir kişinin peşinden gidecek, parayla pulla satın alınmayacak insanlar olduğumuzu bilirken bu yazınıza anlam veremedik… Saygılar…

  Sayın editör eleştirimi anlayamadığınızı söylüyorsunuz, bunda haklısınız. Size ve anlayamamış olan herkese anlatmaya çalışayım.
  56 yaşındayım. Yani çok iktidar ile birlikte yaşadım. Gözlemlemelerime göre ne yazık ki her gelen gideni aratıyor. Sizler diğer adayları tanıyor olabilirsiniz. Onların çalışkanlıklarına ve dürüstlüklerine tanık olmuş olabilirsiniz. Veya seçim vaatlerine inanmış olabilirsiniz. Sizlerin parayla pulla asla satın alınamayacağınıza gönülden inanıyorum. Sizler de benim demokrasiye olan inancımı eminim ki biliyorsunuzdur.
  Ben ne Sibel hanım’ı ne de diğer adayları tanımıyorum. Bazı kişiler Sibel hanım’ın döneminde çeşitli beklentiler içine girmiş, bu beklentileri karşılanmamış olabilir. Benim de Kuşçular 8041 sokağın açılması için beklentim oldu. Ama bu beklentim gerçekleşmedi. Bunun için Sibel hanım’ı suçlayıp ona cephe almadım.
  Fakat şu gerçekleri de göz ardı etmemek gerekir. Sibel hanım Urla için çok çalıştı. Dürüstlükten asla taviz vermedi. Hiç kimseye yaranmaya çalışmadı. Sadece Urla’da yaşayan insanlara değil, sokak hayvanlarına da sevgi ile yaklaştı. Barınağa verdiği destek ile Urla barınağı Türkiye’nin en güzel barınaklarından biri oldu. Urla’da yaşayan kadınların üretime katkı sağlayabilmesi için imkanlar oluşturdu. Sanata ve sanatçıya değer verip onlara destek oldu. Sporcu gençlerimizin hep yanında oldu. Bunlar sadece benim gözlemlediklerimin çok az bir kısmı. Bizlerin yapması gereken, böyle iyi çalışan ve dürüst bir insanı bulmuşken ona sahip çıkmak, destek olmaktır.
  Yerine gelecek diğer adaylar bence bir kumardır ve ben kumar oynamayı hiç sevmem. Hele kumar masasına Urla’nın geleceği konmuşsa.
  Elbette herkes benim gibi düşünmeyebilir. Ben kendi fikirlerimi beyan ediyorum. Yoksa demokrasi bu değil mi?
  Zaten dostlarla politika konuşmamak lazım. Her zaman dost kalalım. Sonuçta kararı genel merkez veriyor.
  Saygılar

  • editor dedi ki:

   Doğan bey saygılar… Yazımı bir kez daha okursanız, sözümün sizin düşüncelerinize değil, anketi yapan biz urla egemen haber e olan tavrınıza olduğunu anlayacaksınız… yani bunlar bir rte taktiği derken bizi suçluyorsunuz… biz, hiç bir karşılık beklemeden urla halkına haber ulaştırma görevimizi yapıyoruz. bunu da mesleğimizi yıllarca profesyonel olarak yapmış olmamızın getirdiği bir zorunluluk olarak görüyoruz. bizim de elbette kendimize göre düşündüğümüz keşke olsa dediğimiz bir aday var… ama biz bunu içimizde saklıyor ve tüm adaylara eşit yaklaşıp, urla halkının kendilerinin özgür iradeleriyle karar verip oy kullanmalarını ilke edindiğimizden, bu anketi ve aday haberlerini sayfalarımıza taşıyoruz. yani şimdi şöyle bir düşünün… biz gelişmeleri sürekli ve anında sayfalarımıza taşıyarak suç mu işliyoruz? kimi ön plana çıkarmışız? kime yakın davranmışız? herkesin adını alfabetik bir sıra ölçüsünde yazıp ankete koymanın neresi yanlış… yani yaptığımız iyi niyetli bir iş sonrasında suçlanmak bizi yaraladı. oysa sizi yakından tanıyan biri olarak şöyle davranmanızı beklerdik: ‘urla egemen haber, iki kişilik dev kadrosu(!) ile oturduğumuz koltukta bize urla haberlerini ulaştırıyor. ben kahvemi yudumlarken onlar gidip röportaj yapıyor, fotoğraf çekiyor, yazıyor, siteye yüklüyor biz de bir tıkla okuyoruz. bu arkadaşlara teşekkür ederiz’ demenizi beklerken, bunlar rte taktiği gibi bir ifade şık olmadı… bunu anlatmaya çalıştık sadece… teşekkürler saygılar…

   • Sayın editör siz de benim yazımı dikkatli okursanız sizi eleştirmek olmadığını, sadece özgür irademle fikirlerimi beyan ettiğimi göreceksiniz.
    Size ve emeklerinize sevgin saygım sonsuzdur.
    RTE takttiği lafıma takılmışsınız sanırım. Bu sözümle kendine ve seçmenine güvenen, hodri meydan diyecek cesareti gösterebilen kişi demek istedim. Yoksa RTE taktiği derken kötü bir sıfat yakıştırmamıştım. Böyle anlamanıza üzüldüm.
    Saygılar

 4. Vehbi cantürk dedi ki:

  Sayın editör doğan isimli kişiye açıklama yapacağınıza RTE taktiği demesine nasıl müsaade edebiliyorsunuz ki?? Aklınca Cumhurbaşkanımıza ve isim kıstlamasıyla aşağı görme kendini bir büyüklük içine sokmaya nasıl müsaade edebiliyorsunuz?? Pess doğrusu!.. Herkes haddini bilsin.. sizde bu tür insanlara çanak tutmayın lütfen BAĞIMSIZ olun.. Nasıl ki size Chp adayları için bağımsızlık yorumları yağdırılıyorsa Sayın Cumhurbaşkanı içinde olun!..

  • Sayın Vehbi bey,

   Yazdıklarımı yanlış anladığınızı düşünüyorum. Bu fikirlerinizden dolayı sizi kınıyorum. Ben çalışan kişiyi her zaman savundum. Başkanlık seçimlerinden önce de sosyal medyada Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı sonuncu gösteren pek çok anket yayınlandı. Bunlar bir taktik idi. Ama halkımız sandıkta hak edene oy verdi ve sonucunda Sayın Cumhurbaşkanımız açık ara kazandı. ( Büyük farkla) Ben ve eşim 10 senedir Ak Parti üyesiyiz. Siz beni tanımazsınız ve bu şekilde karalayamazsınız.
   Sonuç olarak Sibel Uyar Hanımefendi de 5 senedir çok emek verdi ve çok çalıştı. Bir takım anketlere rağmen ben kazanacağını düşünüyorum.
   Nasıl ki başkanlık seçiminde halkımız ÇALIŞANDAN YANA olmuşsa, belediye seçimlerinde de yine böyle olacaktır. Kim ne derse desin ben halkın iradesine inanıyorum. Geçen yorumumda zaman yokluğundan ve telefondan yazdığım için kısaltma kullanmış olabilirim. Siz ve sizin gibiler anlayabilsin diye şimdi uzun uzun yazdım. Kısaltma kullanmak herhangi bir hakaret değildir. Bana yönelttiğiniz haksız ithamlar dolayısıyla yargı yolumun açık olduğunu şimdiden bildiririm. Lütfen yazılarınıza ve şahsımla ilgili
   ithamlarınıza dikkat ediniz.