[pro_ad_display_adzone id=4000] Bahri Yalaz'a, CHP İl Delegesi isyanı | Urla Egemen Haber

logo

[pro_ad_display_adzone id=3778]

10 Ocak 2018

Bahri Yalaz’a, CHP İl Delegesi isyanı

[pro_ad_display_adzone id=4003]

Bahri Yalaz’a, CHP İl Delegesi isyanı

CHP İzmir İl Başkanlığı seçiminde Urla grubu olarak oy kullanan 12 kişi arasında bulunan bir il delegesi, CHP Urla eski Başkanı A. Bahri Yalaz’ın ”10 delege Gümrükçü’ye oy attı” şeklindeki söylemine isyan etti, tepki gösterdi.

Adı bizde saklı olan ve gerçekleri her ortamda haykırmaya hazır olduğunu dile getiren İl Delegesi, ”Kimse kendi çıkarları doğrultusunda kamuoyunu yanıltmasın. Gümrükçü’ye oy vermedim. Benim gibi Deniz Yücel’e oy verenlerin belgeleri de çantamda duruyor” çıkışı yaptı.

İl Delegesi yaşanan süreci şöyle anlattı:

”Seçimden çok kısa bir süre önce grup kararı alındığını, Urla Örgütü’nün Sayın Selim Utku Gümrükçü’ye oy verme konusunda fikir birliği yaptığını sanıyordum. Ben de bu düşüncelerle kongre salonuna gittim. Ancak orada gördüm ki herkes ayrı bir telden çalıyor, bazı arkadaşlarımız iki tarafla da temas kuruyor. Delirdim, çılgına döndüm. Biz grup kararı almışız oylarımızı Gümrükçü’ye  atmamız konusunda, ama CHP Urla İlçe Başkanımız Sayın Hakan Özbadur’un eşi, parti üyemiz Sayın Gökçe Özbadur, karşı tarafta, Sayın Deniz Yücel’in çarşaf listesinde…

Aday olmak gönüllülük esasına dayanır. Biz madem Selim Utku Gümrükçü lehine oy kullanma kararı almışız, ilçe başkanımızın eşinin karşı taraf listesinde ne işi var? Diyelim ki zorla, habersizce yazdılar… İstifa et kardeşim, yokum de… Dik dur alınan karar gereği… Teşekkür et ve ayrıl listeden…

Eski başkanımız Sayın Bahri Yalaz’ın ‘Hepimiz Gümrükçü’ye oy attık’ cümlesi gerçeği yansıtmıyor. Bahri Bey eğer isterse, Deniz Beye oy atanların belgesini de gösterebilirim. Bana göre Urla delegeleri olarak ‘Dik duruş sınavı’nda sınıfta kaldık. 35 kilometre yol gittik, bazı kişileri gördük ve düşüncemiz değişti, saf değiştirdik. Ben şunu açıkça söyleyeyim ki, genel kurul salonuna girdiğimde, kafam netti ve Selim Utku Gümrükçü’ye oy atacaktım. Ama gördüm ki bazı arkadaşlar ikili oynuyor, o zaman dedim ki, (Benim bu kişilerle işim olmaz) ve Deniz Yücel’e döndüm. Oyumu da Deniz Beye attım.”

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ