Bakımlı Eller ve Ayakların Sırrı | Urla Egemen Haber

logo


02 Ağustos 2015

Bakımlı Eller ve Ayakların Sırrı

Yazın tadını hepimiz çıkarmaya başladık. Deniz suyunun direkt etkilediği el ve ayak bakımımız için neler yapmalıyız? Sizler için, manikür ve pedikür hakkında merak ettiklerinizi araştırdık. HHH

Manikür ve pedikür nedir?

uManikür günümüz şartlarında hem erkeklerin hem de bayanların vazgeçemediği el ve tırnak bakımıdır. Çoğu kişiye göre basit gibi görünse de aslında yanlış yapılabilecek uygulamalar el bakımı ve sağlığı açısından istenmeyen sonuçlar doğurabilir. O yüzden bizim tavsiyemiz, uzman kişiler tarafından yapılmasıdır.

Sürekli kırılan ve ayrılan tırnaklar, besleyici ilaçlar ile güçlendirilmelidir.

El bakımının püf noktaları

Bakım kremleri tırnak etlerini yumuşatır.

Tırnaklarınızın nefes alması gerekiyor, bu yüzden sürekli ojeli olmamasına dikkat edin.

Ellerinizin yumuşacık olmasını istiyorsanız; 2 çay kaşığı bal ve yarım limon suyunu karıştırarak ellerinize sürün.

Elleriniz çok fazla terliyorsa soğuk suyun altına tutun, soğuk su kan dolaşımını kısa sürede düzenler ve terlemeyi önler.

Lavanta yorgunluğu alır

uPedikür özellikle yazın büyük önem taşır. Kışın sürekli kapalı ayakkabılar içinde hava almayan ayaklarımızın sağlıklı ve hoş görünmesi için pediküre ihtiyaç vardır. Batan ayak tırnakları kapalı ayakkabılar içinde kaldıkça büyük problemlere yol açar uzman kişiler tarafından tedavi edilmelidir.

Her türlü dış etkilere maruz kalan ellerimizin itinalı bir bakıma ihtiyacı vardır. Tırnak diplerinin yumuşatmak için krem veya jel uygulayın. Daha sonra ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta dinlendirin, yumuşamalarını bekleyin. Suyun içine bitkisel maddeler atabilirsiniz. Ponza taşı ile ayaklarınızdaki ölü hücreyi temizleyin, terlemeye karşı kokulu ayak pudralarını kullanın. Ayaklarınızı özellikle topuk kısmına losyon ve nemlendirici ürünlerle masaj yapın. Krem sürerken tırnak etlerine sürmeyi ihmal etmeyin. Topuklarınız sert ise yatmadan vazelin sürün ve pamuklu çorap giyin. Ayaklarınızı dinlendirmek için sıcak su içine lavanta çiçeği yağı ekleyin, yorgunluğu alır. Ayaklarınızdaki ölü deriler için peeling yapan bakım ürünleri kullanabilirsiniz.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ