Başkanlığa da meclise de aday bolluğu var | Urla Egemen Haber

logo


06 Ekim 2018

Başkanlığa da meclise de aday bolluğu var

Başkanlığa da meclise de aday bolluğu var

Yerel seçim tarihi yaklaştıkça siyaset arenasına girme hayalleri olanlar da harekete geçmeye başladı. Özellikle CHP’de aday adayı bolluğu yaşanacağı öngörülürken, bu partiden meclis üyeliği aday adaylığına başvurmak isteyenler de dosyalarını almaya başladı.

CHP’de belediye başkanlığı için 6 aday adayı ilçe başkanlığına bilgi verdi, bunlardan Bülent Onat, Bülent İlhan, Bahri Yalaz ve Kemal Ay dosya aldı, Hakan Yiğit ve Murat Gül de kulislerde adı geçen diğer 8 aday adayı gibi şimdilik beklemede.

Mevcut Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın da başvuru süresinin bitiminden bir gün önce yani 18 Ekim’de resmen aday adaylığı başvurusu yapacağı öğrenildi.

AK Parti’de, ilçe başkanı değişikliği nedeniyle aday adaylığı başvuruları henüz gerçekleşmedi.

MHP, İYİ Parti, DSP, Vatan Partisi ve Saadet Partisi’nin de Urla Belediye Başkanlığı için aday gösterme kararı aldığı ve bu yöndeki çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Seçime bağımsız olarak girme hazırlığı içinde olan adaylar da var.

Meclis üyeliği başvuruları ise şimdilik sadece CHP bünyesinde gerçekleşiyor. 19 Ekim’de sona erecek başvuru sürecinin bitiminde CHP’de meclis üyesi aday adaylığı başvuru sayısının 100’ü aşacağı tahmin ediliyor.

CHP’de 1 Ekim’de başlayan süreçten bu yana 19 kişi başvuru yaptı. Hüseyin Kaymaz, Muhittin Bayar, Okay Serçinoğlu, Süleyman Alkan, Süleyman Yazıcı, Mert Anıl Akgül, Mert Sakallı, Ali Rıza Özbek, Kemal Ocak, Ayşe Eğriküllah, Hasan Önen, Ayça Bidav, Ayhan Çelik, Kalender Köse, Gülizar Yıldırım, Yiğit Öz, Bayram Anu, Tuğrul Özbaş ve Semiha Arat dosya aldı.

İşte CHP’den meclis aday adayı dosyası alan Urlalılar;

Şimdiye kadar partiden dosya almayan CHP’li mevcut meclis üyelerinden bazılarının ise yeni dönemde aday olmayacakları iddia ediliyor.

Eski Bakan Yılmaz Karakoyunlu, Konak eski Belediye Başkanı Ali Muzaffer Tunçağ, Ali Haydar Yıldırım, Hüseyin Demir, Mehmet Bilgin ve Çağlagül Özçelik’in yeni dönemde görev almak istemedikleri,

Okan Topal’ın kararının, patronu Bülent Köklü’nün meclis üyesi aday adayı olma ya da olmama kararından sonra netleşeceği,

Eşref Kalkan, Faruk Tuna ve Lütfi Özbey’in bir dönem daha görev yapma arzusunda oldukları,

Selçuk Balkan, Öğün Ünal, Fatma Gürsoy, Muammer Gaşgil ve Oben Sezer’in, Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın kararını bekledikleri,

Ertan Certel’in ise düşünme aşamasında olduğu, Urla siyaset arenasında konuşuluyor.

Mevcut meclis üyeleri

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ