Ana Sayfa Asayiş Başkanlık makamında masalar yumruklandı!

Başkanlık makamında masalar yumruklandı!

14
0

Başkanlık makamında masalar yumruklandı!

Başkan Oğuz ve Başkan Uslucan’ın, Enginar Festivali’nde sergiledikleri bu tablo artık mazide kaldı

Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz ile Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan’ın, salı günleri meydanda kurulan üretici pazarı konusunda gerçekleşen görüşmelerinde makam masası yumruklandı, sesler yükseldi.

Geçtiğimiz hafta yaşanan ve yeni ortaya çıkan olay şöyle gelişti.

Bir süredir Salı günleri meydanda kurulan üretici pazarı konusunda Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz ile Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan arasında soğuk rüzgarlar estiği biliniyordu.

Başkan Uslucan bu konuyu görüşmek üzere Başkan Oğuz’dan birkaç kez randevu istedi ancak olumlu yanıt alamadı.

Geçtiğimiz hafta sıkıntılar had safhaya çıkınca Başkan Uslucan konuyu CHP İlçe Başkanı Hakan Özbadur’a anlattı ve çözüm konusunda işbirliği istedi.

Bunun üzerine CHP İlçe Başkanı Özbadur, Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan ve birkaç da CHP’li Meclis Üyesi, Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz’dan randevu aldı.

Görüşme öngörüleceği gibi soğuk bir şekilde başladı.

Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan, 19 Mart’ta başladıkları üretici pazarının Urla’ya yararlarından bahsederek, meydanda stant açmalarına izin verilmesini talep etti.

Bu isteğe Başkan Oğuz, ‘Orası kırmızı bölge. Herkes orayı istiyor. Ayrıca sizden çok şikayet var’ diyerek tavrını ortaya koydu.

Ortamın gerildiği görüşmede Başkan Uslucan, ‘Biz 19 Mart’tan bu yana stant açıyoruz ve bana tek bir şikayet bile gelmedi. Ayrıca, son zamanlarda üretici olmayan bazı kişiler de stant açmaya başladı ve buna siz izin veriyorsunuz. Pazara başladığımızdan bugüne kadar tek bir zabıta bile gelmedi. Bizi meydandan çıkartmak için buna siz neden yaratıyorsunuz’ dedi.

Bu sözler ortamın daha da gerilmesine neden olurken Başkan Oğuz masayı yumruklayarak kalktı ve makam odasından çıktı.

CHP İlçe Başkanı Hakan Özbadur, Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan ve Meclis Üyeleri makam odasında bir süre değerlendirme yaptı. Bu sırada Başkan Oğuz tekrar geldi ve yine masaya vurarak, ‘Bana böyle konuşamazsınız. Ben belediye başkanıyım’ dedi.

Olaya iyice sinirlenen Başkan Uslucan da ‘Ben de ziraat odası başkanıyım’ karşılığını verdi.

Karşılıklı konuşmalar sırasında Başkan Oğuz, ‘Burada kararları ben veririm. Buranın kralı benim’ deyince Başkan Uslucan kalktı ve ‘Burada kalmamın bir anlamı yok’ dedi ve makam odasını terk etti.

Bugün konuştuğumuz Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan, ‘Belediye Başkanımız Burak Oğuz’un bu davranışını doğru bulmuyorum. Meydanda kurduğumuz stantların kimseye bir zararı olmamasına karşın tüm Urla’ya faydası dokunuyordu. Ayrıca, ben de bir topluluğu temsil eden bir başkanım. Bu şekilde davranması hoş değil’ dedi.

Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençlik kolları ve ana yönetim kurulu olmak üzere yıllarca parti üyesi olarak görev yaptı. Bu yılın başında da CHP İlçe Yönetim Kurulu üyeliğinden, Ziraat Odası Başkanlığı seçimleri için istifa etti.

Başkan İ. Burak Oğuz, mart ayında meydanda gerçekleşen Çiftçiler Günü kutlamalarına CHP Urla Belediye Başkan Adayı olarak, dönemin Belediye Başkanı Sibel Uyar ve Ziraat Odası Başkanlığı’na yeni seçilmiş olan Muharrem Uslucan ile birlikte katılmış, çiftçiliğin önemi konusunda konuşma yapmıştı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir