Bir baltaya sap olamadın ama oldun sapın ucuna kazma! | Urla Egemen Haber

logo


Bir baltaya sap olamadın ama oldun sapın ucuna kazma!

Bir baltaya sap olamadın ama oldun sapın ucuna kazma!

VAKA 1

_ Hadi ama abi, bağlayamadın bir ipi. Daha karşı direğe bağlayacağız. Sabaha kadar bir sürü pankart var.

  • Kolaysa sen gel lan.. Basacak yer yok burada. 8 basamak merdiveni almışsınız, maymun olduk direğe tırmanırken. Bitti, bitti geliyorum aşağı… Oğluuum.!!! Basamak nerde göremiyorum..
  • Abi az aşağı in. Hahh! Şimdi bas.. Bas ya korkma… Abi boşa atıyorsun adımı.. Abi duuur.

Hamdi abini ayağı 2 yerinden, kalçası bir yerinden, kol dirseği birleşme yerinden kırılmıştı. Yıl 1999 … Pankart asma macerasının gece 2,5’taki gazisi idi. 3 ay hastanede, 6 ay da evde yatalak yatmış, iktidardan düşene kadar elinden koltuk değneklerini düşürmemişti.

VAKA 2

  • Abi mazotu aldın mı? Bak geçen gün en olmadık yerde kaldık.
  • Fullettim oğlum. Zaten 3 mahalle kaldı. Dolaşır geliriz.
  • Abi akşama konvoy var. Konvoyun önündeyiz. Sen gene akşama kalanın üzerine doldur. Ne olur ne olmaz.
  • Oğlum 40 yıllık dolmuş şoförüne öğretme .. Sus be bir sus be..Hade anonsa geç. Bak geçen günkü gibi şiir okuma. Alacağımız oyların da içine etme..Hadi hadi başla..

….

  • Abi iki sokak öteden geri dön. Geçen gün orada taş atmışlar bizim dolmuşa.
  • Len o sokak burada değil. Sen anonsa devam et. Hem ileriden Mahir abiyi alacağız.
  • Abi beni dinle o sokak sıkıntılı. Sen geri dön be abi..

Tahir abi dinlemedi. 3 seçim geçirdim demesi kafasının ortasına 1,5 kg’lık taşın geçmesine engel olamadı. 3 gün hastanede müşahadede kaldı. 3 mm aşağı gelse dedi doktor sol gözü gidecekmiş. 2 hafta sargılarla dolaştı. İktidardan düşene kadar bazen karısına art arda 4 kere oğlan nerde diye sorduğu söylendi. İş yerinde seni kim işe aldı diye 10 senelik elemanına sorduğu konuşuldu.

Bunlar olmuş olasılığı yüksek seçim çalışmaları olayları. Seçimlerde süslü püslü adayların sabun markası gibi dolaştığı, en çok el sıkan en çok oy aldığı varsayıldığı ortamlarda isimsiz parti kahramanları. Bir oy daha fazla alır mıyız diye direklerin tepelerinde dolaşan, en yeni elbiselerini baştan ayağa tutkal yapan, elinde fırça ve kova koltuk altında afişlerle dolaşan partilerin isimsiz kahramanları.

Şimdi gelelim bu isimsiz kahramanların yanında isimli ve cisimsiz zatlara..

Bunlar genellikle aday adaylarının ya da en son adayların yanlarında televizyonların üstüne örtülmüş dantel süs gibi dolaşan, genellikle seçim çalışmalarında işaret parmakları çok çalışan, arada arkadaşlara birer çay deyip sevmedikleri şakirlere çay ısmarlamayan kişilerdir. Kişi dedim lafın gereği, kişilik olmayan bu zatlar özellikle aday adaylığı döneminde altılı ganyan hesabı yapar gibi aday adayların 100-200 300 m koşularını ellerinde hesap makinesi ile hesaplayan güçlü bir aday adayına oynayan, o aday adayının son dakika bir halt olamayacağını anladıklarında daha güçlü aday adayları yanına kanalize olmayı bukalemundan daha etkili sergileyen kişiler. Cümle uzun oldu .. Kısaca bunlar yontma, cilalı, taş devirlerinde bile sırıtmayacak kadar her devrin çarkçı şakirleri.

İşte yukarıda bahsettik ya partilerin isimsiz kahramanları, hah o isimsiz kahramanlar aday kazanırsa bu zatların yanına gider bir maruzatları varsa onları iletir. Yani direkten düşen, kafasına lönk diye taş yiyen o kişiler bu kişiliksizlere muhtaç edilir bu  durumda..

Yazı 3000 vuruşu geçti. Önümüzdeki sayı siyasi partinin anatomisi. Hangi parti, hangi purti önemli değil.

Göz rengi değişse de anatomi değişmez partilerde..

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ