Bir hoca, bir yönetici, 4 takım, 80 sporcu, 2 şampiyon | Urla Egemen Haber

logo


09 Haziran 2018

Bir hoca, bir yönetici, 4 takım, 80 sporcu, 2 şampiyon

Bir hoca, bir yönetici, 4 takım, 80 sporcu, 2 şampiyon

Urla Gençlik Voleybol Şubesi’nde elde edilen başarılar duyan herkese parmak ısırtıyor. Ziraat Mühendisi Zafer Çöpten’in bir yıl önce Urla Gençlik yönetimine seçilmesi ve voleybol branşının kendisine teslim edilmesinin ardından başlayan imece, bugün kulübe 2 şampiyonluk, bir ikincilik, bir de dördüncülük meyvesi olarak geri döndü.  Urla Gençlik Voleybol Şubesi Alt Yapısından Midi (A) ve Midi (B) şampiyonluk ipini göğüsledi, Minikler İzmir ikinciliği kupasını Urla’ya getirdi, Küçük Kızlar da güçlü rakipleri arasında ilk kez katıldıkları şampiyonada İzmir dördüncüsü oldu.

EGİAD Ortaokulu Müdürü ve Urla Gençlik Voleybol Şubesi Baş Antrenörü Burcu Yücetürk’ün olağanüstü özverili çalışması, sporcu velilerinin kenetlenip takım çevresinde konuşlanması, Türkiye’de oluşması çok zor olan bir ortamın yaratılmasını sağladı.

Bu sezon ilk kez girdikleri İzmir Birincilikleri’nde 2 kategoride şampiyon olan Urla Gençlik Voleybol Alt Yapı takımları, voleybol camiasının dikkatini toplarken elde edilen bu başarıyı alkışlamayan ise neredeyse kalmadı.

Başarının iki ana mimarı olarak da Beden Eğitimi Öğretmeni, EGİAD Ortaokulu Müdürü ve Urla Gençlik Voleybol Şubesi Baş Antrenörü Burcu Yücetürk ile Ziraat Mühendisi Zafer Çöpten akıllara kazındı.

Burcu Hoca, inatçı ve hırslı kişiliğinin yanı sıra engin bilgi birikimi ve deneyimlerini sporcularına aktarırken yönetici Zafer Çöpten de patlamaya hazır veli kitlesinin pimini çekerek zafere zemin hazırladı.

Yıl boyunca antrenmanlara devam eden yaklaşık 80 kız sporcunun aileleri, tek hedef olan ‘Başarı’ çevresinde kenetlendi, tek vücut oldu.

Yağmur-çamur-rüzgar-fırtınanın gücü bu ‘İnanan ekibi’ durdurmaya yetmedi. Yıl boyunca yapılan çalışmalar sonunda kantara çıkma yani müsabaka günleri geldi çattı.

İmece usulü kiralanan minibüslerle maçlara gidildi. Sponsorlar harekete geçirildi ki bu örnek Türkiye’de yaşanabilecek en güzel dayanışma oldu.

Doğru yapılan bir iş, disiplinle gerçekleşen planlama, sponsorların Urla Gençlik Voleybol alt yapısını keşfetmelerinde en büyük etken olurken, herkes bu takımlara yardım yapma yarışına girdi.

Ve tüm bu güzel ve anlamlı imece, turnuvalara katılan 4 takımdan 2’sinin şampiyonluk, birinin ikincilik, diğerinin de İzmir 4.’lüğü ile sonuçlandı.

Urla’da yaşayan bir gazeteci olarak Burcu Yücetürk Hocamıza, Zafer Çöpten arkadaşımıza, 80 sporcu çocuğumuza, sporcularımızın ailelerine ve sponsorlara sonsuz teşekkürler.

İyi ki varsınız…

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ