Buca, Menderes ve Urla'daki tüm kaçak yapılar yıkılıyor | Urla Egemen Haber

logo


06 Ekim 2018

Buca, Menderes ve Urla’daki tüm kaçak yapılar yıkılıyor

Buca, Menderes ve Urla’daki tüm kaçak yapılar yıkılıyor

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İzmir’in 3 ilçesinde Hazine arazileri üzerine inşa edilen kaçak yapıları yıkmak için operasyon başlattı. İmar Barışı’nı fırsat bilip, 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapıldıkları tespit edilen yapılara yönelik yıkım kararının uygulanmasına Urla’da da başlandı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin Urla’daki operasyonu Kaymakam Önder Can’ın gözetiminde Urla Belediyesi’ne bağlı ekiplerce gerçekleştirildi. Buca, Menderes ve Urla ilçelerinde kaçak yapı yoğunluğunun diğer ilçere oranla daha fazla artış göstermesi nedeniyle bu üç ilçeye öncelik verildiği, diğer yerleşim birimlerindeki kaçak yapıların da kısa süre içinde yıkılacağı öğrenildi.

Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürü Selahattin Varan, işgallere izin vermeyeceklerini vurgularken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da bu konuda çok hassas olduğuna dikkat çekerek, “31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılan tüm yapıları yıkacağız. Sahada çalışıyoruz. Müfettişlerimiz de geldi. Yaptığımız tespitlerin ardından bu kaçak yapıları yıkıyoruz” dedi.

İmar Barışı’nı fırsat bilerek kaçak yapı yapanlara müsaade etmeyeceklerini vurgulayan Selahattin Varan, “Vatandaşlarımız, kural dışına çıkmasın. Kaçak olarak yapıların yapılmasına izin vermeyeceğiz. Hazine arazileri işgallerine de müsaade etmeyeceğiz. Denetimlerimiz hızla sürüyor. İzmir’in her köşesini mercek altına aldık. Yasada belirlenen tarih sonrası, yapılan tüm yapıları yıkacağız. İstiyoruz ki; vatandaşımız da yasanın belirlediği çerçevede çalışmalarını yapsın. Fırsatçılara kesinlikle göz açtırmayacağız” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ