Ana Sayfa Asayiş Bugün, evleri yanan BERKAY Ailesi için DAYANIŞMA günü

Bugün, evleri yanan BERKAY Ailesi için DAYANIŞMA günü

26
0
Baba Erhan Berkay, 3 çocuğunu alevlerden kurtardı ancak elektrik kontağından çıkan yangında evlerinin tamamen yanmasını önleyemedi.

Urla’da dün meydana gelen yangında, 3 çocuklu Berkay Ailesi’nin atlattığı büyük tehlike, bugün tam anlamıyla gözler önüne serildi.

Tamamen yanan ve hiç bir şekilde kullanılamayacak hale gelen evde inceleme yapan Pınar – Erhan Berkay çiftini o korkunç manzara ortamında ziyaret ettik.

Yangın sırasında evde bulunan ve 2 ile 8 arasında yaşlardaki 3 çocuğunu alevlerin arasından alıp, dışarıya çıkaran baba Erhan Berkay, ”Küçük kızımın haykırışları ile odaya koştum. Odayı tamamen alevler kaplamıştı. Hemen çocuklarımı dışarıya çıkarttım ve söndürme çabasına girdim. Ancak bir anda alevler tüm evi sardı. Bu sırada evdeki tüpler aklıma geldi. Onları alıp dışarıya fırlattım. Sonrasında itfaiyeci arkadaşların çalışmasını izlemekten başka elimden bir şey gelmedi” dedi.

Kullanabilecek tek bir giysileri kalmayan Berkay Ailesi’nin dramını yansıttığımız habere ise Türkiye’nin dört bir yanından olumlu tepkiler geldi. Yardımsever ve dayanışma ruhu taşıyan vatandaşlarımız, Berkay ailesine nasıl yardım yapabileceklerini sordu.

Parasal yardımlarınızı: Mürvet Berkay adına;

İBAN NO: TR 740001000138109967545001

yatırabilir,

Diğer yardım konularında ve geçmiş olsun dilekleriniz için de

Pınar Berkay: 0 (506) 106 61 53

Erhan Berkay: 0 (507) 358 61 53

nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir