Çevreye duyarlı olan yarın Balıklıova'ya koşacak | Urla Egemen Haber

logo


03 Kasım 2018

Çevreye duyarlı olan yarın Balıklıova’ya koşacak

Çevreye duyarlı olan yarın Balıklıova’ya koşacak

Balıklıova’da kurulmak istenen taş ocağı, yarın (4 Kasım Pazar) saat 12.00’de başlayacak etkinliklerle protesto edilecek.

UKK Çevre ve Sağlık Komisyonu Bşk. Ali Yanar, ”Yaşam alanlarımıza saldıran aç gözlü sermayenin Özbek, Birgi, Gülbahçe’de taş ocağı açmasına dayanışmayla izin vermedik. Bu sefer Balıklıova ile Kadıovacık arasında kalan bölgenin talanına izin vermeyeceğiz. Balıklıova için saat 11.00’de Urla Cumhuriyet Meydanı’ndan araç kalkacaktır. Doğa Dostu Urlalıları İmece ve Dayanışmaya çağırıyorum” çağrısında bulundu.

Urla Çevre Gönüllüleri de ”Bu Topraklarda Kuşların Türküsü söylenmeli, Tozun Toprağın Ağıtı Değil! İşte yine bir ocak yine yarımadamızda hem de doğanın cömert eli değmiş Balıklıova’mızda hem de yılda 390 bin üretimle. Sizler, bizler hepimiz; geleceğe yaşanabilir bir dünya bırakma sorululuğumuzun bilincindeyiz. Bizler Köyümüzde Kalker Ocağı istemiyoruz. Balıklıova’da açılacak taş ocaklarına karşı 4 Kasım Pazar günü saat 12.00 de Balıklıova sahil parkında yapılacak çevre etkinliğine tüm Doğa Dostlarını Dayanışmaya çağırıyoruz” açıklaması yaptı.

Program:

1-Konukların Konuşmaları

2-Kalker Ocağı Temsili oylaması

3-Yöresel Ürünler Sergisi

4-Yöresel Halk oyunları

5-Müzik Dinletisi

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ