Ana Sayfa Asayiş CHP’nin Urla adayı Burak Oğuz oldu

CHP’nin Urla adayı Burak Oğuz oldu

35
4

CHP’nin Urla adayı Burak Oğuz oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Urla Belediye Başkan adayı Burak Oğuz oldu. PM’nin sabaha kadar süren toplantısında saat 04.30’da gündeme gelen Urla için Burak Oğuz oylandı. Oğuz, PM’den adaylık onayını aldı.

Oğuz, sabaha karşı Urla Egemen Haber’e verdiği demeçte, ‘Urlamız için hayırlı olsun’ dedi.

Burak Oğuz kimdir?

İlköğrenimini Urla “İskele İlkokulu’nda”, Orta ve Lise öğrenimini “Urla Lisesi’nde” başarıyla tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden, 1997 yılında mezun oldu. İş hayatına, özel şirketlerde vergi, muhasebe ve finans alanlarında çalışarak devam etti. Özellikle, yabancı sermayeli şirketlerin muhasebe ve finans departmanlarında görev alarak bu alanda kendini geliştiren Burak Oğuz, 2003 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanını alarak, serbest iş hayatına atıldı.

Eğitimin sürekliliğine olan inancıyla, pek çok mesleki eğitim ve dil kursuna katıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Maliye Ana Bilim Dalı, Mali Hukuk Bölümünde başlamış olduğu Yüksek Lisans programını 2010 yılında başarıyla tamamladı. 2011 Yılında aynı üniversitede Maliye Bölümünde Doktorasına başladı.

2003 yılında başladığı serbest iş hayatına, 2006 yılında kendi kurmuş olduğu Nokta Bağımsız Denetim ve Mali Müşavirlik Ltd. Şti. unvanlı şirketiyle devam etmektedir. Özellikle yabancı sermaye yatırımları, serbest bölgeler, vergi, finans ve muhasebe konularında uzman olan Burak Oğuz, kısa süre içinde Amerika’dan Güney Kore’ye, Hindistan’dan Norveç’e kadar uzanan birçok yabancı yatırımcıya, şirket satın almaları, şirket birleşmeleri, vergi, finans ve muhasebe alanlarında hizmet verir konuma geldi.

İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında, Avrupa Birliği Uyum Projeleri Komitesi ve Muhasebe Standartları Komitelerinde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Burak OĞUZ, İzmir Adliyesi Ticaret Mahkemelerinde, Ticaret Hukuku, Muhasebe ve Vergi alanlarında uzman bilirkişi olarak görev almaktadır. Ayrıca, özel mesleki kurslarda, vergi ve finans alanlarında eğitimler vermekte, çeşitli bölgesel ve yerel gazetelerde, mesleki internet sitelerinde, ekonomi, hukuk, vergi ve siyaset alanlarında köşe yazarlığı yapmaktadır.

İyi derecede İngilizce, orta düzeyde Fransızca ve İtalyanca bilen Burak OĞUZ, evli ve bir kız çocuk babasıdır.

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Hüseyin TEKGÖZMÜMİN SERTBAŞyılmaz doğancaSerkan Kantarcı Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Serkan Kantarcı
Ziyaretçi

Tebrikler, sadece urlalılardan değil güneydoğulu vatandaşlarımızdan da yüksek oy alabilecek bir aday. Başarılar dilerim.

yılmaz doğanca
Ziyaretçi

İçimzden biri Sevgili Urlalı kardeşimiz Burak’ı rtebrik ediyoruz. Ve onu desteklemeğe devam edeceğiz.

MÜMİN SERTBAŞ
Ziyaretçi

Urla için büyük şans. İktisatçı ve mali müşavir olan Burak kardeşimiz yerleşim alanı İzmir’in en büyük ilçesi olan Urlaya faydalı olacaktır. Kendisinin Urlalı olması nedeniyle eksiklikleri yani yol, boş olan ve çöplük haline gelen Atatürk ve Kalabak semtlerindeki sahipli arsalara el atacağını umuyorum. Arsa sahiplerinin ilgilenmeyip rant için elinde tuttukları arsa ve arazilerin temizlenmesi için gerekli yasal işlemlere başlaması gerekiyor.Bu arada mahallerdeki sokakların ve daha önceden kaldırım ve yol paraları tahsil edilen konutların önlerindeki kaldırımların hala yapılmadığı ve yağmur sularının göl haline getiren su giderlerinin ele alınması gibi sorunlara el atacağı inancıyla görevinde başarılar dilerim..

Hüseyin TEKGÖZ
Ziyaretçi

Gerçek izmir’li ve urlalı bir adayla ne kadar güzel işler olacağını tahmin etmek güç değil. Buna birde zekilik, çeviklik, ahlak ve dürüstlük de eklenince böyle birinin başkanlığında urlaya değer üstüne değer katacak güçlü bir başkana sahip urlalı hemşehrilerimi kıskanmamak elde değil. Allahtan kendisi hem yakın dostum hemde meslektaşım. Ayrıca bornova başkan adayı Dr. Mustafa İduğ ile birlikte omuz omuza güzel işler çıkaracaklarına eminim. Yolunuz açık olsun.