Demir'in ölümünde ihmal mi var? | Urla Egemen Haber

logo


19 Eylül 2016

Demir’in ölümünde ihmal mi var?

abdullahdemir1CHP Urla İlçe eski Başkanı Ahmet Ziya Demir’in kardeşi, ilçenin tanınmış esnaflarından Abdullah Demir’in, Kurban Bayramı’nın 2. gününde geçirdiği trafik kazasından 22 saat sonra yaşamını yitirmesiyle ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.

İddialara göre Abdullah Demir, 13 Eylül’de saat 09.30 sularında meydana gelen kazadan sonra Urla Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Demir, saat 11.30’da da ambulansla 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’ne nakledildi.

Burada yapılan tetkiklerde Demir’in kalça kemiği, bacak ve omzunda kırık tespit edildi. Acil Servis’te 12 saat kalan ve kırıklarına müdahale edilen Abdullah Demir, servise çıkarıldı. 14 Eylül sabahı, serviste fenalaşan Demir’in ağzından ve burnundan kan gelmeye başladı. Doktorların yaşama döndürme çabası ise sonuç getirmeyince, Abdullah Demir saat 08.30’da hayatını kaybetti.

Yakınları, Demir’in trafik kazası sonrası iç kanaması olduğunu, acil servisteki tedavisi sırasında bu yönde bir araştırma yapılmadığını iddia ederek, ”Hastamız, hastaneye girdikten 22 saat sonra hayatını kaybetti. Ölüm raporunda iç kanamadan vefat ettiği yönünde bir ifade yok. Dosya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yaklaşık 2-3 ay içinde sonuç çıkacak. Sonuçta, hastane ya da doktorların bir ihmali saptanırsa, biz de dava açarak ihmali olanların cezalandırılmasını talep ederiz” dedi.

Abdullah Demir, Kurban Bayramı’nın ikinci günü motosikletiyle mezbahadan dönerken, kavşağa hızla giren 19 yaşındaki bir sürücünün kontrolündeki otomobilin çarpması sonucu yaralanmıştı. Kazadan sonra nakledildiği 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’nde vefat eden Necati Cumalı Caddesi’nde kahvehane işletmeciliği yapan  Abdullah Demir’in cenazesi, 15 Eylül’de Urla Mezarlığı’nda defnedilmişti.

demir1Urla’nın ilk savaş uçağı pilotu, Ahmet Ziya ve Abdullah Demir’in kardeşleri İsmail Hakkı Demir de 8 Ekim 1968 tarihinde, Merzifon’un Kavak ilçesi semalarında iki Türk Savaş uçağının çarpışması şehit olmuştu. İsmail Hakkı Demir, şehit olmadan bir kaç ay önce nişanlanmıştı.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ