Eğitimin ortasında okul kapandı, 50 öğrenci ortada kaldı | Urla Egemen Haber

logo


29 Kasım 2018

Eğitimin ortasında okul kapandı, 50 öğrenci ortada kaldı

Eğitimin ortasında okul kapandı, 50 öğrenci ortada kaldı

Urla’da iki yıl önce faaliyete geçen 29 Ekim Koleji Urla Kampusu, ay başında kapandı, yaklaşık 50 öğrenci ve ailesi eğitim sezonunun ortasında diğer okullara dağılmak zorunda kaldı.

Okulda, ekonomik sıkıntılar nedeniyle bir süredir yaşanan kaos ortamı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü doruğa çıktı. İlkokulda, ana, 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokulda da iki sınıfta eğitim gören öğrencilerin velileriyle toplantı yapan öğretmenler de maaşlarını dahi alamadıklarını dile getirdi.

Okulun aylık giderlerinin 60 bin TL civarında olduğu, öğrenci velilerinin yatırdığı taksitlerden gelen paranın okul merkezine kaydırıldığı ve bu nedenle Urla Kampusu’ndaki eğitimin sekteye uğradığı da iddia edildi.

Eğitim sezonunun ortasında böyle bir sorunla karşılaşan veliler ise isyan etti. Çocuklarının eğitimden geri kalmamasını isteyen velilerin bir bölümü çocuklarının kayıtlarını devlet okullarına aldı, bazıları ise Urla ve Güzelbahçe’de faaliyet gösteren özel okullara yöneldi.

Veliler, ”Çocuklarımızı okula yazdırırken verilen vaatleri bırakın, eğitim yılının ortasında böyle bir kaos yaşanması bizi ve çocuklarımızı çok zor durumda bıraktı. Karşımızda bu konuları konuşacak bir yetkili bile bulamadık” eleştirilerini yöneltti.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ