Kaymakamlık'tan norm kadro açıklaması | Urla Egemen Haber

logo


10 Ekim 2016

Kaymakamlık’tan norm kadro açıklaması

Urla Kaymakamlığı, ilçedeki norm fazlası öğretmenler ve Destek Eğitim Odaları’nda görevlendirilen öğretmenler hakkında resmi internet sitesinde bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, norm fazlası öğretmenlerin sayısı ve nedenleri hakkında bilgi verilirken, öğrencilere yönelik yeni uygulamanın da hizmete sokulduğu, 13 öğretmenin, Destek Eğitim Odaları’nda görevlendirildiği bildirildi.

Açıklama şöyle:

Müdürlüğümüz 1 anaokulu, 15 ilkokul, 14 ortaokul, 6 lise olmak üzere toplam 36 okulla eğitim öğretim hizmetlerini yürütmektedir.

10.10.2016 tarihi itibariyle devlet okullarımızda toplam 6892 öğrencimiz eğitim öğretim hizmeti almakta ve 630 öğretmen görev yapmaktadır.

Tüm branşlarda toplam 34 öğretmen ihtiyacı bulunmakla birlikte;  47 Sınıf, 2 Coğrafya, 4 Felsefe, 9 Müzik, 2 Tarih, 4 Beden Eğitimi, 1 Sosyal Bilgiler, 5 Teknoloji Tasarım, 1 Metal Teknolojisi, 1 El Sanatları, 1 Elektrik-Elektronik, 6 Görsel Sanatlar ve 1 Rehberlik olmak üzere toplam 84 ihtiyaç fazlası öğretmenimiz bulunmaktadır.

İhtiyaç fazlası öğretmenlerin çoğunluğunu oluşturan sınıf öğretmenlerimizin 31 tanesi İlçemize ihtiyaç olmamasına rağmen mazeretlerinden dolayı ihtiyaç fazlası olarak atanmışlardır. İhtiyaç fazlası 6 öğretmenimiz ise öğrenci yetersizliğinden dolayı birleştirilmiş sınıf uygulamasına geçen okullarımızda görev yapmaktadır. 10 öğretmenimiz ise Albay Çolak İbrahim Bey İlkokulumuz hakkında depreme dayanıklı olmaması nedeniyle yıkım kararı alınmış olmasından dolayı ihtiyaç fazlası olmuştur. İhtiyaç fazlası olan 16 sınıf öğretmenimiz bugün itibariyle ihtiyacı olan okullarımızda görevlendirilmiştir.

Müdürlüğümüzce yürütülen Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi kapsamında okullarımız bünyesinde açılan “Destek Eğitim Odaları”na 13 öğretmenimiz görevlendirilmiştir. Okullarımız bünyesinde ihtiyaç oluşup Destek Eğitim Odası açıldıkça görevlendirmeler devam edecektir.

Eğitim-Öğretimde esas olan tam gün eğitimdir. Bakanlığımız 2019 yılı sonuna kadar tüm okullarda tam gün eğitimi hedeflemekte ve bu hedefe ulaşmak için okul ve derslik yapımları planlanmaktadır. İlçemizde ise 3 okulumuz dışında tüm okullarımızda tam gün eğitim-öğretim yapılmaktadır.

İlçemizde okul öncesi eğitimde derslik başına düşen öğrenci sayısı 20.28, temel eğitimde  öğrenci sayısı 21.01, ortaöğretimde ise 23.17’dir.

Mevcut derslik ve öğrenci sayımıza göre planlama yapılmakta, uygun olan okullarımızda tam gün eğitime geçilmektedir. Bu kapsamda 2016-2017 eğitim-öğretim yılında 18 derslikli yeni binanın hizmete girmesinden dolayı Atatürk İlkokulu’nda, derslik-öğrenci sayısı uygun olması nedeniyle ve müfettiş raporuna bağlı olarak Zeytinalanı Gülter-Osman Ponner İlkokulu’nda tam gün eğitime geçilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ