Ana Sayfa Galeri Bu konser, ruhlardaki pasları silecek!

Bu konser, ruhlardaki pasları silecek!

0
79

Urla Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Topluluğu MAHURLA, yarın (24 Mayıs 2017 Çarşamba) akşam saat 20.30’da, Urla Cumhuriyet Meydanı’nda, Mustafa Yaşar Koçyiğit yönetiminde ‘Aşkın Nağmeleri’ adını verdikleri konseri gerçekleştirecek.

1971 yılında Nihat Çakıroğlu ve Şerafettin Ekşi ile arkadaşları tarafından, Öğretmenler Odası’nda fikri oluşturulan, daha sonra da zamanın Kaymakamının destekleri ile kurulan MAHURLA, 38. konserinde Urlalıları müziğe doyuracak.

Nihavend Peşrevi ile başlayacak birinci bölümde 12 şarkı seslendirecek olan MAHURLA Topluluğu, ikinci bölümde ise 11 eser icra edecek.

Şef Mustafa Yaşar Koçyiğit yönetimindeki MAHURLA Topluluğu’nda Keman’da Hüseyin Selçuk Vura, Kemal Deryakenarı ve Nihat Çakıroğlu, Kanun’da Macit İştipliler, UD’ta Menderes Erdoğan, Nur Benlioğlu, Ney’de Semih Uluuysal, Akordeon’da İsmet Kadri Güç, Ritm’de Berat Acar, Emine Öz ve Fadime Yeşilağaç;

Koro’da ise A. Rıza Duran, Aysun Yılmaz Keçeciler, Ayşe Korkmaz, Behçet Şen, Belgin Tamer, Berkan Çırak, Cihanser Yapılı, Emel Aşan, Emel Yıldız, Emine Diriksoy, Erdinç Bincanlar, Esin Solmazçiçek, Faruk Koğ, Fatma Yıldız, Fatma Nurkaya, Ferda Antakyalı, Fevziye Nart, G. Pelin Kabacaoğlu, Gülay Buyruk, Gülçin Dana, Gülsen Diktürk, Gürkan Suner, Hatice Duru, İsmail Güçlü, Kemal Kurcan, Melek Kamaz, Nazife Özcan, Nebi Sükut, Neslihan Gülmez, Nilgün İper, Pembe Çevik, Pervin Eğrikülah, Saadet Zorlular, Salih Yılmaz Keçeciler, Selma Yıldız, Sibel Kırıtoğlu, Songül Çağlar Kocadaş, Süha Gürler, Şenay Durur, Şerife Gür, Tanser Örer, Tuğba Pala, Turgay Balceli, Ümmü Kemaz, Ünal Şen, Yalçın Soydan, Yıldırım Çevik, Yıldız Sükut, Yücel Sümerval, Zehra Ekşi yer alacak.

Gecenin sunumunu ise Nazife Özcan üstlendi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir