Ana Sayfa Köşeler Öğrenci toplulukları

Öğrenci toplulukları

12
0

Üniversiteleri üniversite yapan en önemli olgulardan biri de öğrenci topluluklarıdır. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde de biz öğrencilerin kurduğu bir çok topluluk bulunuyor. Zorlu derslerimizin yanı sıra emek harcadığımız bu toplulukların kuruluşundan yönetilişine her alanında rol alıyoruz. Derslerimizden artan zamanda bazen stres attığımız bazen kendimizi geliştirdiğimiz topluluklarımız neredeyse tüm İYTE’liler için vazgeçilmez oldu.
Öğrenci sayısına göre etkinlik açısından gayet iyi düzeyde olan topluluklarımızı biraz tanıyalım.İYTE’de topluluklar, üç temel başlık altında incelenebilir. Akademik topluluklar, Müzik ve Dans toplulukları ve Kültür Sanat ve İletişim toplulukları.
Akademik toplulukların arasında; Antropoloji, Tasarım, IEEE, İnovasyon, Bilim ve Teknoloji, Endüstriyel Proje Geliştirme ve İşbirliği, Yaşam Bilimleri, Yazılım, Çevre ve Genç Tema, IAESTE, İYTE Atak, İYTE İsawe ve Iztech Mun topluluklarını sayabiliriz.
Müzik ve Dans topluluklarının yelpazesi ise daha dar. Bu başlık altındaki topluluklarımız ise Halk Dansları, Dünya Dansları, Modern Dans, Müzik, Türkü ve Radyo Toplulukları.
Kültür Sanat ve İletişim başlığında ise Gastronomi ve Dünya Mutfakları, İYTE Türk Japon Kültürü(İYTEGO & İTAMA), Tiyatro, Sinema, Edebiyat, Düşünce, Atatürkçü Düşünce, Girişim, İYTE Bilim Kurgu ve Fantastik Kurgu, Toplum Gönüllüleri, Hayvan Dostları, AEGEE, Seramik, Fotoğrafçılık, Çağdaş Yaşamı Destekleme, Moda Takı ve Tasarım, Doğa Araştırmaları Topluluklarıyla karşılaşıyoruz.
Gelecek hafta tüm bu topluluklara daha yakından bakacağız. Gerek yıl içinde yaptıkları etkinlikler gerekse gelecek yıl içinde yapmayı planladıkları etkinliklerle topluluklarımızı daha iyi tanıyacağız.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir