Ana Sayfa Asayiş Oğuz ve Uslucan barıştı; Pazar, küçük otoparkta kurulacak

Oğuz ve Uslucan barıştı; Pazar, küçük otoparkta kurulacak

5
0

Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz ile Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan arasında ‘Meydanda kurulan üretici pazarı’ yüzünden ‘Masa yumruklaşması’na varan tartışması, 7 gün sonra tatlıya bağlandı. Makamda buluşan iki başkan, üretici pazarının yarından itibaren her salı eski pazar yeri olarak bilinen Migros arkasındaki otoparkta kurulmasında mutabık kaldı.

Ancak bu kez de ilçede, ‘Oraya park eden araçlar ne olacak’ tartışması başladı. Belediyenin hizmet araçlarının da aralarında yer aldığı yaklaşık 100 otomobilin Urla sokaklarına dağılacağı, pazara alışverişe gelen araçlarla birlikte kaosa neden olabileceği konuşuluyor.

Başkan Oğuz ve Başkan Uslucan’ın uzlaştığı karara göre 23 Temmuz Salı gününden itibaren eski Pazar yerine belediye araçları da dahil hiçbir otomobil alınmayacak. Pazarda üretici belgesi olan 50 kadar kişi stant açacak.

Görüşme sonrası Urla Belediyesi Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz’un “Üreticimiz bizler için büyük bir öneme sahiptir. Yerel yönetici olarak ilçemizde tarımın gelişmesi, üreticimizin kalkınması için elimizden geleni yapıyor, çalışmalarımızı o yönde sürdürüyoruz” cümlelerine yer verildi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir