Onbaşı Ahmet Söylemez'in adı, İskele'deki spor tesislerine verildi | Urla Egemen Haber

logo


04 Kasım 2018

Onbaşı Ahmet Söylemez’in adı, İskele’deki spor tesislerine verildi

Onbaşı Ahmet Söylemez’in adı, İskele’deki spor tesislerine verildi

Onbaşı Ahmet Söylemez’in adı, yıllarca top koşturduğu İskele Sahası’nda yeni oluşturulan spor tesislerinde yaşayacak

Urla’da, futbol denilince akla ilk gelen isimlerden olan, yaşamını meşin yuvarlak üzerine kuran ‘Onbaşı’ lakaplı Ahmet Söylemez’in adı, Urla Belediyesi tarafından İskele Mahallesi’nde yeni yapılan spor tesislerine verildi.

Futbola çok küçük yaşlarda başlayıp, önce şu andaki Kaymakamlık binasının bulunduğu yerin arka tarafında bulunan sahada, sonra da İskele Sahası ile mevcut 12 Eylül Stadı’nda yıllarca ter döken, Urla’yı temsil eden tüm futbol takımlarında oynamanın yanı sıra Urla dışı futbol kulüplerinde de emeği olan Onbaşı Ahmet Söylemez’e vefa örneği gösterildi.

İskele Karakolu’nu da içine alan bölgede bulunan ve yer yer çim olan sahayı yıllarca kendine mesken tutup, günün çok büyük bir bölümünü futbolla geçiren Onbaşı Ahmet Söylemez, aynı zamanda iyi bir eğitmendi. Urla’da futbola meyilli pek çok çocuk ve gence hiç bir ücret almadan futbol dersleri verip, ilçe sporuna önemli katkılar koyan Onbaşı Ahmet Söylemez, bu yönüyle herkesin de takdirini kazanmış durumda.

Halen Urla’da yaşamını sürdüren emektar futbolcu ve spor adamı Söylemez, içki ve sigara kullanmayıp, çevresine bu yönde telkinlerde bulunmakla da tanınırken, yıllarca emek verdiği İskele Sahası’nın bulunduğu alana Urla Belediyesi tarafından yaptırılan spor tesislerine adının verilmesi, sevenlerince de sevinçle karşılandı.

Urla’nın geçmiş yıllarda sportif açıdan tek merkezi olan İskele Sahası’nda yapılan yeni düzenleme ile 2 tenis kortu ve bir de basketbol sahası konuşlandırıldı.

Urla Belediyesi Meclisi de 8 Ağustos’ta gerçekleşen oturumda, tesislere ‘Onbaşı Ahmet Söylemez’ adının verilmesini karar altına aldı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Onbaşı Ahmet Söylemez’in adı, İskele’deki spor tesislerine verildi” için 2 Yorum

  1. Rahmi dedi ki:

    İskele futbol sahasında tam 30 yıl Onbaşı Ahmet abimle beraber futbol oynadık, şimdi futbol sahasının olduğu yerde iki tane tenis kortu yapılmış, zaten oranın ismi Onbaşı Ahmet tesisleriydi, Ahmet abi futbolcuydu tenisci değil, tenis kortkarı için deniz kıyılarında bir çok yer vardı. İskele futbol sahasında 7’den 70’e herkes futbol oynuyordu…Üzgünüm Onbaşım…

  2. Rahmi dedi ki:

    İskele futbol sahasında tam 30 yıl Onbaşı Ahmet abimle beraber futbol oynadık, şimdi futbol sahasının olduğu yerde iki tane tenis kortu yapılmış, zaten oranın ismi Onbaşı Ahmet tesisleriydi, Ahmet abi futbolcuydu tenisci değil, tenis kortları için deniz kıyılarında bir çok yer vardı. İskele futbol sahasında 7’den 70’e herkes futbol oynuyordu…Üzgünüm Onbaşım…