Pazar günü nefesler tutulacak | Urla Egemen Haber

logo


09 Aralık 2016

Pazar günü nefesler tutulacak

urlabasketPazar günü saat 14.00’de Urla 12 Eylül Spor Salonu’nda gerçekleşecek Urla Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Kadın Basketbol takımı ile Orduspor Kadın Basketbol Takımı arasındaki karşılaşma, kalpleri zorlayacak.ordubasket1

Her iki takımın da 19’ar puana sahip olması ve Play Off Grubu için bu maçı mutlaka kazanması gerektiği gerçeğinin yanı sıra tribünlerde ve saha kenarında da ilginç çekişmeler yaşanacak.

Urla Gençlik Kulübü Başkanı Ercan Gül’den önce yeşil-beyazlı kulüpte başkanlık görevinde bulunan Metin Saltık, tribünlerde ‘En çok sıkıntılı taraftar’ olarak maçı izleyecek. Saltık’ın doğal olarak geçmişte başkanlık görevinde bulunduğu Urla Gençlik takımını desteklemesini bekleyenler büyük ihtimalle yanılacak. Çünkü, Metin Saltık’ın oğlu Çağatay Saltık, konuk Orduspor takımının yardımcı koçu olarak sahaya çıkacak. Saltık da bu ortamda doğal olarak oğlunun görev yaptığı takımı destekleme hareketine yönelebilecek.

Aynı maçta bir başka ilginç olay da teknik kadro düzeyinde yaşanacak. Yeşil-beyazlı ekipte geçmiş yıllarda koçluk yapan ve daha sonra ayrılan Urlalı teknik adam Hakan Yiğit, Orduspor’un en yetkili koçu olarak bençte yerini alacak ve kendi takımının galibiyeti için çırpınacak.

Koç Hakan Yiğit’in tüm yakın akrabalarının, Urla Gençlik Kulübü’nde yöneticilik ya da teknik adamlık yaptığı gerçeği ise tribünlerdeki seyirciyi de zor durumda bırakacak. Akrabalar, oğulları Hakan Yiğit’in takımı Orduspor’u desteklerse, yıllarca emek verdikleri Urla Gençlik’e bir anlamda sırt çevirmiş olacaklar. Urla Gençlik’i desteklerseler de bu kez çocukları Hakan Yiğit’e karşı aile içinde bir tavır takınma görüntüsü meydana çıkacak.

Orduspor’un yardımcı koçu Çağatay Saltık için de final niteliğindeki bu maç sıkıntılı geçecek. Çağatay Saltık da Urla Gençlik Kulübü’nün basketbol branşında alt yapıdan (A) takım düzeyine kadar tüm aşamalarda görev yapmış bir isim. Ancak bu kez yeşil-beyazlı takımın değil, Orduspor’un başarısı için ter dökecek.

Urla Gençlik Başkanı Ercan Gül, ”Tansiyonu yüksek bir maç olacak. Ancak, bunun sportif kurallar içinde kalacağına, Urla olarak en güzel misafirperverlik örneğini göstereceğimize inanıyorum. Urla Gençlik taraftarlarımızı da tribünlere bekliyoruz” dedi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ