Seçim öncesi ilk polemik, Demirel ile Yiğit arasında yaşandı | Urla Egemen Haber

logo


13 Kasım 2018

Seçim öncesi ilk polemik, Demirel ile Yiğit arasında yaşandı

Seçim öncesi ilk polemik, Demirel ile Yiğit arasında yaşandı

Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçim öncesinde ilk polemik, aday adayları arasında yaşandı. Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Adıgüzel Demirel, Urla Belediye Başkanlığı için görevinden istifa edip, AK Parti aday adaylığı başvurusu yapacağı yönündeki duyuruyu, sosyal medya hesabından gerçekleştirdi.

Bu paylaşımdan bir kaç saat sonra CHP Urla Belediye Başkan aday adayı Hakan Yiğit, kendisine söz hakkı doğduğunu vurgulayıp, facebook hesabından bir açıklama yaptı. Bu diyalog, yerel seçim öncesinde ilk polemiğin iki aday adayı arasında gerçekleşmesine neden oldu.

İşte polemiğe neden olan iki paylaşım:

 

Adıgüzel Demirel:

Bir siyasi anlayışın dediği gibi, kimi aday gösterirsek gösterelim her şekilde her türlü Urla’yı alırız diyerek Urla’ya hizmet etmeden hizmet getirmeden Urla’yı çantada keklik gören değil, sevgi tohumları ekerek, gönüllere girerek, gençlerimize ve işsizlerimize iş, evsizlerimize ev, aşsızlarımıza aş vererek, huzurun, sevginin, güvenin, insanca yaşamanın olduğu, Urla’mızın nimetlerinin, güzelliklerinin halkça, adaletçe yaşanıldığı, Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün hedef gösterdiği ilerici çağdaş, milli ve manevi değerlerine sahip bir yaşamın olduğu, genel yönetim ile yerel yönetimin el ele verdiği, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve Hükümetimizin destekleri ile doğal ve nostaljik yapısını bozmadan herkesin görmek ve yaşamak istediği huzurlu, mutlu, umutlu bir Urla imar ederek sadece Türkiye’nin değil Dünyanın parlayan yıldızı yapmak için, Biri olmak için değil, yan yana omuz omuza biz olmak için 16 Kasım 2018 Cuma günü saat 16:00’da ifa ettiğim Urla Devlet Hastanesi Başhekimliği görevimden feragat ederek Urla Belediyesi, Ak Parti Belediye Başkan Adaylığı için müracaatımı yapacağım. Tüm Urlalı hemşerilerime, sevenlerime ve dostlarıma saygıyla arz ederim.

 

Hakan Yiğit:

Aslında böyle bir yazıyı kaleme almak istemezdim, fakat bugün bir partinin Urla a.adayı, mensubu olmaktan gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’ne sataşarak yaptığı a.adaylık açıklamasıyla CHP’li bir A.Adayı ve Urlalı bir seçmen olarak bana da bir söz hakkı doğmasına yol açtı.

Sayın A.Adayı sözü bir siyasi partinin kimi aday yaparsam yapayım Urla’da seçimi kazanırım mantığıyla hareket ederek Urlalılara saygısızlık yaptığına getiriyor. Aslında Urla’yı ve Urlaĺıyı tanımadığı da buradan belli oluyor.

Öncelikle böyle bir şehir efsanesi dilden dile dolaşsa da 1999 ve 2004 seçimlerine bakmasını öneririm. Keşke böyle bir algı yönetimi oluşturmaya çalışmak ve rakip gördüğü siyasi partiye üstü kapalı sallamak yerine, yönetimine talip olduğu Urla’nın tarihi ve siyasi geçmişine bir göz atsaydı. Ayrıca Urla’nın doğal ve nostaljik yapısını bozmadan imar edeceğiz derken, bizzat aday olduğu siyasi parti liderinin Urla’mızdaki sit alanındaki kaçak yapılarla Türkiye gündemini uzunca bir süre meşgul ettiğini de unutuyor. Sayın A.Adayının anladığım kadarıyla fazla bir projesi de yok. Ama alttan alta, ben hele bir seçileýim iktidarın gücüyle Urla’ya yağdıracağım. Yani bizim dışımızda bir parti seçilirse hakkınız olan yardımları da alamazsınıza getiriyor lafı. Benim gözüm de Urla’da yaşamayı seçmiş herkes Urlalı’dır ve ne istediğini çok iyi bilir. Sayın A.Adayı bu söylemlerinizden sonra Urla tarihi hakkında bilmediğiniz bir gerçeği daha size söylemek istiyorum. İlk Kuvay-ı Milliye hareketi bu topraklarda başlamıştır. Bu topraklarda doğan da, bu topraklara sonradan yerleşen de bu tarihe vurulmuş ve Urlalı olmuştur. Lütfen Urlalıların aklıyla alay etmeye, onları iş, aş, vb.. gibi ucuz vaatler ile kandırmaya çalışmayınız. Böyle bir imkanınız varsa bunu şimdi de yapabilirsiniz. Bu söylemlerle burada çok yol kat edemezsiniz ve kalbimizi kırarsınız. Bu topraklarda yaşayan bizler, Cumhuriyet ‘in ve önderimiz Atatürk’ün ilkelerinden ödün vermeden yaşadık ve onurlu bir şekilde yaşamaya da devam edeceğiz.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ