Tanju Okan ağlıyor! | Urla Egemen Haber

logo


07 Aralık 2016

Tanju Okan ağlıyor!

tanju22Urla ile bütünleşen, yıllar önce Urla’nın adının yurt içi ve yurt dışında duyulmasına birinci derecede etken olan, mezarı da çok sevdiği İskele Kabristanı’nda bulunan, unutulmaz sanatçı Tanju Okan’ın adını taşıyan İskele’deki park, görenleri ağlatıyor, adeta, sanatçının ‘Kaderim’ isimli eserini yansıtıyor.

Park girişindeki takta adı yer alan, denize yüzü dönük heykeli ile yıllarca yaşadığı evine 300 metre uzaklıkta bulunan park adeta dökülüyor, yıllarını Urla’ya vermiş dünyaca ünlü sanatçının kemiklerini sızlatıyor.

Uzun zamandır bakımı yapılmadığı açıkça belli olan, çimleri kaybolmuş, oturma grupları oturulamaz hale gelmiş park, her gün binlerce kişinin önünden geçtiği güzergahta adeta bir utanç abidesi olarak hizmet veriyor.

Geçmişte bir vatandaş tarafından belediyeye hibe edilen ancak yıllar sonra hibeden vazgeçtiği için mahkemelik olan alanda yer alan parkta bu nedenle onarım ve güzelleştirme çalışmaları yapılamadığı öğrenilirken, vatandaşlar ise ‘Mahkeme nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın. Şu anda büyük sanatçımız Tanju Okan’ın adını ve heykelini taşıyor. Buna hürmeten, o parkın oradan kaldırılacak olması ihtimalinde bile bu kadar bakımsız bırakılmamalı” dedi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ