Tarihi Sabun Fabrikası, 3 Milyon TL'ye Başkan Sepil'in oldu | Urla Egemen Haber

logo


25 Mart 2018

Tarihi Sabun Fabrikası, 3 Milyon TL’ye Başkan Sepil’in oldu

Tarihi Sabun Fabrikası, 3 Milyon TL’ye Başkan Sepil’in oldu

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil

Urla’nın İskele Mahallesi’nde Yunanlılardan kalma tarihi Sabun Fabrikası’nı, Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil satın aldı. 1962 yılından sonra uzun süre Güven ve Arzu markalarıyla sabun üretilen 2 bin metrekare alana sahip taş binanın 3 milyon TL’ye el değiştirdiği öğrenildi. Başkan Sepil’in binayı, bilişim konusunda faaliyet gösteren şirketindeki üst düzey müdürlere yönelik ofis haline getireceği öğrenildi.

İskele’nin simge binaları arasında bulunan ve merhum Hüseyin Güven’e ait tarihi yapıya şimdiye kadar pek çok talipli çıkmasına karşın satmayan Mustafa ve Zeynep Güven kardeşlerin, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil’i kıramadıkları ve satışa onay verdikleri bildirildi.

Adayolu’nun hemen karşısında bulunan taş binada Türkiye’de marka haline gelen Güven ve Arzu sabunları, çamaşır sodası, toz deterjan ve arapsabunu üretilmiş, uzun süre Urla ekonomisine de katkıda bulunmuştu.

Binada yapılacak tadilat projelerinin onay aşamasında olduğu öğrenilirken bir kaç ay içinde çalışmalara başlanacağı bildirildi. Tarihi bina, Mehmet Sepil’in bilişim şirketi konusunda faaliyet gösteren birimdeki üst düzey müdürlerine ofis hizmeti verecek.

Başkan Sepil’in, kendisinin de Urla’ya taşınıp yerleşmek için arayış içinde olduğu, işe müdürleriyle birlikte bisikletle gidip gelmek konusunda planları bulunduğu da öğrenildi.

FOTOĞRAFLAR: EROL ŞAŞMAZ

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ