Üç Urlalı'nın projesi, Türkiye'ye örnek oldu | Urla Egemen Haber

logo


20 Eylül 2016

Üç Urlalı’nın projesi, Türkiye’ye örnek oldu

ersaneroglu

Erşan Eroğlu

Türk Kızılayı Urla Şubesi Başkanı Nurgül Saltık, 80. Yıl Gazi Ortaokulu Müdürü Erşan Eroğlu ile Urla Belediyesi Meclis Üyesi ve marangoz sanatkarı Mehmet Bilgin, ‘Bravo’ dedirtecek bir eser ortaya çıkardı.

Müdürlük görevine atandığı 80. Yıl Gazi Ortaokulu’nda, öğrencilerine okuma alışkanlığı kazandırmanın arayışlarına giren ve okulun duvarına ilginç bir kitaplık yaptırmak isteyen Müdür Eroğlu’nun yardımına, Başkan Saltık ve Mehmet Bilgin koştu.

Dikkat çekecek ve ilgi uyandıracak bir tasarım arayışına giren Saltık, Eroğlu ve marangoz sanatkarı Mehmet Bilgin, kitaplığı, ”Oku” kelimesi şeklinde yapmaya karar verdi.

Tahtaya harf şekilleri vermek için günlerce uğraşan Bilgin ve işletmedeki ustaları, sonunda arzuladıkları kitaplığı tamamladı.kitap1

Ve o ilginç kitaplık, önceki gün Türk Kızılayı Urla Şubesi Başkanı Nurgül Saltık ve eşi Metin Saltık  ile 80. Yıl Gazi Ortaokulu Müdürü Erşan Eroğlu’nun da katılımı ile Mehmet Bilgin tarafından okulun duvarına monte edilerek, yeni eğitim sezonu öncesi öğrencilerin kullanımına sunuldu.

Kitaplığın masrafını Türk Kızılayı Urla Şubesi’nin üstlendiği, yapımını da Bilgin’in ücretsiz yaptığı öğrenildi.

kitap11

Nurgül-Metin Saltık, Erşan Eroğlu

‘Oku’ kelimesi şeklindeki kitaplığın sosyal medyada paylaşılmasından sonra, bu ilginç kitaplık için övgü kelimeleri yazılırken, İstanbul’daki bazı okullardan da aynı tür kitaplık talepleri yağmaya başladı.

Al götür oku getir projesi

Mehmet Bilgin

Egemen Yayıncılık olarak da bize, bu üç örnek insanı haber yapmak kaldı.

Ellerinize, beyninize, açık ufkunuza sağlık Nurgül Saltık, Erşan Eroğlu Müdürümüz ve Mehmet Bilgin sanatkarımız…

 

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ