Ana Sayfa Asayiş URİT’in eleman ilanı göstermelik mi?

URİT’in eleman ilanı göstermelik mi?

15
0

URİT’in eleman ilanı göstermelik mi?

Urla Belediyesi’nin şirketi, Urla İnşaat Turizm İnsan Kaynakları Sanayi Ticaret Limited Şirketi (URİT), tarafından şirket temsilcisi Çetin Sertel imzasıyla İŞKUR’a gönderilen işçi talep formlarının formalite gereği yapıldığı, işçilerin çoktan işe başladığı iddia edildi.

Duyurularda başvuru tarihinin 18 Temmuz’da (Bugün) sona ereceği vurgulanan işçi alımı konusunda yaptığımız araştırmada ne CHP İlçe Başkanı Hakan Özbadur’un ne de meclis üyelerinin haberi olmadığı, işçi alım konusunu Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz ve URİT Genel Müdürü Çetin Sertelîn bilgileri dahilinde organize edildiği ortaya çıktı.

Haberin duyulmasından sonra gerek CHP İlçe Başkanı Özbadur, gerekse meclis üyelerinin Başkan Oğuz’a yönelttikleri soruların ise yanıtsız kaldığı öğrenildi.

Büyük önem taşıyan iddialar ise bugün gündeme geldi. URİT’in işçi alımı konusundaki duyurularının formalite olduğu, basın ve halkla ilişkiler kadrosuna Murat Ervin ve Raşit İnan’ın alındığı ve işe başladıkları, diğer kadrolara da temmuz başında alımın gerçekleştiği ileri sürüldü.

CHP İlçe Başkanı Hakan Özbadur ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi;

‘’URİT’in eleman alımı konusunda benim de herkes gibi paylaşımlar yapıldıktan sonra haberim oldu. Bu konu ne grup toplantılarında ne de özel görüşmelerde gündeme getirilmedi. Temayül olarak bu konudan bilgimizin olması gerektiğini düşünüyorum. Geçmiş dönemlerde bu tür konular grup toplantılarında konuşulur, ilçe başkanımıza yardımcı olunması istenirdi. Bu kez farklı bir yöntem uygulandı.’’

İlanların formalite olduğu yönündeki iddialara ise Başkan Özbadur şöyle yanıt verdi:

‘’Bir ay kadar önce benden aşçı ve garson konusunda talepte bulunuldu. Birkaç öneride bulundum ancak işe devam edip etmediklerini veya kadroya alınıp alınmadıklarını bilmiyorum. Basın ve halkla ilişkiler birimine başlayan arkadaşlarla ilgili de resmen bir bilgim yok. Konuşulanları duydum sadece.’’

Bu iddia, URİT’te işe girme hayaliyle başvuru yapanlarda hayal kırıklığı yarattı.

URİT’e işçi alımı duyurusunun Urla Belediyesi AK Partili Meclis Üyeleri Barış Bükülmez ve Selahattin Küpeli tarafından yapılması ve CHP meclis üyelerinin haberinin olmaması konusunun ise ağustos ayındaki grup toplantısında gündeme getirileceği öğrenildi.

URİT, 7 beden işçisi, 1 mutfak elemanı, 1 bulaşıkçı, 4 garson ve 2 basın halkla ilişkiler görevlisi olmak üzere Urla’da ikamet eden 15 kişiye istihdam sağlanacağını duyurmuştu.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir