Ana Sayfa Asayiş Urla CHP’de ilk fire: Bülent İlhan partiden istifa etti

Urla CHP’de ilk fire: Bülent İlhan partiden istifa etti

13
0

Urla CHP’de ilk fire: Bülent İlhan partiden istifa etti

CHP Urla Belediye Başkan aday adayı Bülent ilhan, oldukça uzun bir gerekçe kaleme alıp, partisi ile yolları ayırdığını sosyal medya hesabından duyurdu. İlhan, Urla Egemen Haber’e, ”Atatürk ilkelerinin izinden gitmeye, CHP ilkelerini sürdürmeye bundan sonra parti rozetim olmadan devam edeceğim. İstifa dilekçemi Seçim Kurulu’na vermeye gidiyorum. İstifa gerekçelerimi de paylaşımımda açıkladım” dedi.

İşte Bülent İlhan’ın sosyal medya hesabından yaptığı istifa paylaşımı:

Değerli yol arkadaşlarım,

Yaklaşık 10 yıldır CHP içerisinde aktif üye olarak çalışıyorum.
Aktif çalışmalarımı, partinin her kademe toplantısında, kongrelerinde, kurultaylarında, sandık başlarında, alan sorumlusu olarak çalışmaların koordinasyonunda, ADALET yürüyüşüne aktif katılmada, İzmir içi ve dışındaki yakın il mitingleri de dahil olmak üzere parti faaliyetlerinin her alanında bulundum. Sosyal medyadan veya sahada bizzat izlemişsinizdir.

2014 ve ardından bu dönem Urla Belediye Başkan aday adayı oldum, 2014’de MYK’dan geçip PM’ye bildirilmeme rağmen hemen oylama öncesi ismim geri çektirildi. Partime küsmeden, yapılanları bir hata olmuştur diyerek parti içerisindeki aktif çalışmalarıma devam ettim.
Bu dönem yine ismim MYK’ya gelmesine rağmen, MYK’da genel başkan yardımcılarının güç edinme, genel başkanlık yarışına hazırlanan genel başkan yardımcılarının kendi ekiplerini kurma çabaları, buna bir de doğal olarak Büyükşehir başkan adayının tercihleri ve danışmanlarının girişimleri eklenince benim için yine aynı akıbet tekrarlandı.

CHP son dönemde aday tespitinde büyük bir kolaycılığa kaçıyor. Kutuplaşan siyasette AKP karşısında CHP seçmenlerinin bir duruşu olduğu biliyor ve bu duruşunu asla bozmayacağı başka partilere oy atmayacağından da emin. Bu da genel merkezin aday tespiti yapar iken elini kolaylaştırıyor, halkın istediğini değil kendi istediğini adaylaştırıyor. Ön seçim yapma ihtiyacı da duymuyor.

Aday belirlenirken, anketler yapılacak, sonra sivil toplumlara sorulacak, kanaat önderlerine sorulacak, denerek kriterler kondu ama bu kriterlere yine kendileri uymadı.

Bu da özgür iradesi ile gücünü halktan alarak aday olmaya çalışan aday adaylarının önünü tıkıyor.
Hele Urla gibi gözde ilçelerde aday tespiti daha da karmaşık bir hal alıyor. Bu şartlar altında CHP Urla çatısı altında kalıp mücadele etmem sadece bu yaşananları onaylamaktan, destek olup devamını sağlamaktan öteye geçmeyeceği de açık.

Yerel de aday tespitinde 2 dönemdir değişmeyen hataların ne zaman değişeceği, de meçhuldür. Dolayısı ile süreci iyi yönetemeyen CHP ile yollarımı bugünden itibaren ayırmak durumundayım.

Şu ana kadar omuz omuza çalıştığım, eylem ve söylem birliği yaptığım bütün arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim.

Yol arkadaşlığımız, CHP’den ayrılsam da her daim devam edecektir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir