Urla Feribotu için son karar! | Urla Egemen Haber

logo


07 Aralık 2016

Urla Feribotu için son karar!

img_6360-612-x-816İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelere yönelik feribot seferleri projesinde yer alan Urla için nihayet iskele konusunda son karar verildi. Bir süre önce, Tanju Okan Parkı önündeki sahile yapılması planlanan iskele için Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu olumlu yanıt vermeyince yeni arayışlar başladı. Kurul ve Büyükşehir, Batis’in Kahvesi olarak bilinen ve şu an Urla Pier adıyla faaliyet gösteren işletme ile İskele Migros binası arasındaki sokağın sahille birleştiği yere feribotların yanaşabileceği iskele yapılacak.

Foça, Mordoğan, Urla güzergahında sefer yapacak olan feribotların yaz başından itibaren çalışmaya başlayacağı öğrenilirken, karar İskele esnafı tarafından sevinçle karşılandı. Feribotun getireceği ziyaretçilerin, İskele ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirten esnaf, bu hizmetin Urla’daki ticareti de canlandıracağını, tanıtım açısından da olumlu bir atılım olacağını belirtti.

Feribotun yanaşacağı yer konusunda, Urla Belediyesi, İskele Su Ürünleri Kooperatifi Başkanlığı ve İskele esnafının da görüşlerinin alındığı belirtildi.

Feribotların çalışma günleri ve saatlerinin ise daha sonra belirleneceği açıklandı. Yüzer iskelenin yapımına ise, önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan yer tesliminden sonra başlanacağı belirtildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Urla Feribotu için son karar!” için 5 Yorum

 1. Gürol Tulunay dedi ki:

  Teşekkürler haberiniz için. Feribot Urla İskelesine çok yakışacak. Eski vapur geldiği zamanı hatırlatacak bize…

 2. Ali Karazeybek dedi ki:

  Güzel bir haber yalnız Karşıyaka bağlantısı da çok gerekli TEŞEKKÜRLER

 3. FigenUcar dedi ki:

  Guzel Haber Belediyemize tesekkurler.

 4. FigenUcar dedi ki:

  Cok guzel olucak Urlamiza yakisir.Belediyemize tesekkurler……….

 5. Mektup porsuk dedi ki:

  Çok çok sevindik ancak bir An önce uygul amasya geçişle çok iyi olur sabah urla iskeleden ve konaga giden vapurla işe gitmek isteyen ve akşam vapurla konaktan urla iskeleye dönmek isteyen çok kişi var hem benzin tasarrufu hemde çevre kirliliği tasarrufu olacak dört gözle bekliyoruz sayın Başkanım sabah 7.30 gibi olursa işimize yetişiriz aksada donus 7.30