Ana Sayfa Asayiş Urla Gençlik küme mi düştü?

Urla Gençlik küme mi düştü?

39
0

Geçtiğimiz sezon Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde şampiyonluğa oynayan Urla Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nün adının Basketbol Federasyonu tarafından belirlenen Türkiye Kupası fikstüründe bulunmayışı, akıllara ‘Düştü mü?’ sorusunu getirdi. Fikstürde, iki takımın yerine ‘Belirlenecek’ ifadesi konulması ise kafaları karıştırdı.

70 yıllık maziye sahip olan, geçmişte defalarca şampiyonluk mutluluğu yaşayan Urla Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nün Kadın Basketbol Takımı, bu yıl sıkıntılı günler yaşamıştı.

Ercan Gül başkanlığındaki yönetimin görevi bırakmasından sonra seçilen Selami Güneş yönetiminde ekonomik açıdan zor anlar yaşayan yeşil-beyazlılar, play-off maçları sırasında da Antrenör Yasin Akıncı ile yollarını ayırmış, paralarını alamadıkları gerekçesiyle de sporcular maça çıkmamıştı.

İşte bu aşamada, hem ceza hem de gelecek yıl için federasyona yatırılması gereken 40 bin liranın bulunması sırasında da sıkıntılar yaşanmıştı.

Para, gecikmeli de olsa federasyona yatırılırken, takımın ligde kalıp kalmadığı konusunda ise resmi bir karar açıklanmamıştı.

Muğla’da 22 Eylül’de başlayacak olan Federasyon Kupası fikstürü belirlenirken, bu yıl ligde mücadele edecek 16 takımın ismi, programda yer aldı ancak Urla Belediyesi Gençlik Spor’un adı fikstürde görünmedi.

Buna karşılık, 22 Eylül’de Emlak Konut ile karşılaşacak takım ile 24 Eylül’de Botaş Gelişim ile oynayacak takımların adlarının bulunması gereken yere, ‘Belirlenecek’ kelimesi yazıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tarsus ve bir İstanbul takımının da 1. Lig’’de mücadele etme arzularının olduğu bilinirken, Urla Gençlik’in 2. Lig’e düşürülmüş olması ihtimali ise Urlalı sporseverleri çılgına çevirdi.

Haziran ayında yapılan genel kurul sonrası Cemil Kaya’nın başkan olduğu yönetimde, geçtiğimiz sezon takıma önemli ekonomik katkı koyduğu bilinen Halit Göndüz’ün de istifa ettiği iddiaları kulislerde dolaşıyor.

Öte yandan bir süre önce Kadın Basketbol Takımı’nın Antrenörlüğünü üstlenen Hakan Yiğit’in de bu gelişme sonrasında nasıl davranacağı merak konusu oldu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir