Urlalı sanatkar, dünyayı 'kamçı'lıyor | Urla Egemen Haber

logo


30 Ekim 2018

Urlalı sanatkar, dünyayı ‘kamçı’lıyor

Urlalı sanatkar, dünyayı ‘kamçı’lıyor

Nedim Artun

Urla’da öylesine usta bir deri sanatkarı var ki, el emeği ürünleri için dünyanın dört bir köşesinden gelen talepleri karşılamakta zorlanıyor.

Adı Nedim Artun…

Bir kamu kuruluşunda işçi statüsünde çalışıyor.

Görevinin dışında kalan boş zamanlarını, imrenilecek bir uğraşla değerlendirip, sanatını konuşturuyor.

Ürettiği, hakiki deriden oluşan kamçılar meraklıları tarafından adeta kapışılıyor.

Kimler yok ki el emeği ile hazırladığı kamçılardan almak istemeyen…

Ağalar, kahyalar, rahvan at sahipleri ve bakıcıları, ciritçiler, çayocağı ve kahvehane işletmecileri, köy odaları yöneticileri, şark odası sevenler, kasaplar, faytoncular ve deveciler….

Hepsi de Nedim Artun’un kamçılarına hayran…

Evindeki bir odayı atölye haline getiren Nedim Artun, İzmir’den temin ettiği hakiki deriyi kullanarak, harikalar yaratıyor.

Türkiye’de kaybolmaya yüz tutmuş bir mesleği yaşatma çabasında olan Artun, dört çeşit ayakkabı çivisi kullanarak yaptığı kamçılara, yine el emeği ile çeşitli desenler de veriyor.

Nedim Artun siparişlerini, facebook üzerinden yaptığı görüşmelerle alıp, kamçıyı da bir kaç hafta içinde sahibine kargo ile ulaştırıyor.

Tamamı boğa derisinden oluşan kamçılar, büyük beğeni toplarken, ürünlerine rağbet ise Türkiye ağırlıklı olarak, dünyanın dört bir köşesinden de geliyor.

Bu muhteşem eserlere sahip olmak isteyenler, Nedim Artun’u  0 (537) 5910380 nolu telefondan da arayıp, sipariş verebiliyor.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ