Uzunmasa’da Keyif | Urla Egemen Haber

logo


02 Ağustos 2015

Uzunmasa’da Keyif

Yer Urla Sanat Sokağı…. Daha önce de tanınan ve avlusu olan eski bir Rum evinden dokusu korunarak tadilat yapılarak son derece otantik mekanı devralmış iki eski dost Nalan ve Meral Hanım. Şimdi Uzun Masa Avlu adı ile kafe/restoranlarını daha aktif ve keyifli hale getirmek için çalışıyorlar.
Yer Urla Sanat Soka˝.... Daha ˆnce de tan˝nan ve avlusu ol
Mekan kendisine uyan tarzda antika mobilyalarla döşeli. Kapalı bölümde adını mekanın isminden de alan Uzun ahşap servis masası var !
Kışın soğukta şömine ya da soba yakınında yazları ise hem avluda hem de sokağa bakan masalarda ağırlanıyorsunuz.

Mekan daha kısıtlı daimi menü ve rezervasyonlu özel mutfaklar ile işletilmeye başladı. Nalan Hanım aslen Antep li bu yüzden rezervasyonlu misafirlerine bu yörenin seçeneğini de sunuyor. Urla da böyle bir mutfak için alternatif yok. Nitekim bizler de bu mutfağı denedik.

Bakır tabak ve bardaklarda sunulu olarak salata ve mezelerinden, Yuvalama çorba, Ali Nazik ve İçli Köftesine kadar.
Mekanda alkol servisinin de olması seçeneklerinizi arttırıyor. Hele hele şarap çok yakışıyor mekana.
Şimdilerde rezervasyonsuz olarak da gündüz ve gece bir çok yemek seçeneği sunuyorlar. Gündüz mantı, içli köfte, zeytinyağlı tabakları, bira-patates veya çay saatinde tatlı ve tuzlu seçenekler alabilirsiniz.
Gece ise et, peynir tabağı, ve şarap tadabilirsiniz. Kızarmış dondurma özel tatlı seçeneklerinden biri.

Yaz aylarında Cuma/cumartesi akşamları yapılan Sanat Sokağı Gece Etkinlilerinde sokakta yer alan Canlı Müzük Performanslarını dinlemek için tercih edilen Uzun Masa Avlu şimdilerde Restoran içinde farklı gecelerde Canlı Müzik Performansı sunma çalışmalarında. Sürpriz organizasyonlar duyabilirsiniz.
Ne diyelim bu aralarından su sızmayan çalışkan 2 hanımı takip etmeye devam edelim.

Share
#

SENDE YORUM YAZ