Yağmur ve fırtına, Urla'yı bu hale getirdi | Urla Egemen Haber

logo


26 Ocak 2019

Yağmur ve fırtına, Urla’yı bu hale getirdi

Yağmur ve fırtına, Urla’yı bu hale getirdi

Tüm yurtta olduğu gibi, Urla da şiddetli yağış ve fırtınadan olumsuz etkilendi. İlçemizin pek çok mahallesinde su baskınları yaşandı, dereler taştı, bazı ev ve işyerlerini su bastı. Evleri kullanılamaz hale gelen aileler yakınları ya da Urla Kaymakamlığı’nın belirlediği yerlerde barınma ihtiyaçlarını karşıladı. Kısacası; Urla, kötü hava koşullarından aşırı derecede etkilendi ancak, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Kaymakamlığı ve Urla Belediyesi ekipleri ile muhtarlar, Türk Kızılayı Urla Şubesi, yardımseverler, STK’lar ve duyarlı bireyler sayesinde bu beklenmedik durum küçük yaralarla atlatıldı.

Havanın açtığı, yağışın durduğu bu gün de son 48 içinde yaşanan olumsuzluklar, fotoğraf kareleri ve videolara yansıdı. www.urlaegemenhaber.com isimli internet adresimizden yaptığımız duyurularda whatsApp hattımıza gelen görselleri sizinle paylaşmak istedik.

Unutulmamalı ki; Türkiye’nin hemen her bölgesi, mevsim normallerinin çok yükseğindeki ölçekte yağış aldı. Metrekareye zaman zaman 100 kilogram ölçeğinde yağış düştü. Pek çok şehirde de alt yapı hizmetleri bu nedenle yetersiz kaldı. Urla da bu olumsuzlukların yaşandığı bir ilçe oldu.

Bu olumsuzlukların arasına bir de dün gece yaşanan ve merkez üssü Menemen olan 4.3 şiddetindeki deprem katıldı. 23.35 sularında meydana gelen ve dip dalgalı gerçekleşen sarsıntı, tedirginlikleri artırdı.

Bu kabus günlerinde; zor anlar yaşayan vatandaşlarımızın yardımına koşanlara da teşekkür etmemiz gerekiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri başta olmak üzere, Urla Belediyesi ekipleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Urla Yerleşkesi görevlileri, Urla Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü personeli, Türk Kızılayı Urla Şubesi Başkanı Nurgül Saltık ve Kızılay gönüllüleri, sel yaşanan mahallelerin muhtarları, STK’lar ve de duyarlı Urlalılar sayesinde yaralar kısmen sarıldı, mağduriyetler büyük ölçüde giderildi.

Urla’da yağış ve fırtınadan en çok etkilenen mahalleler ise Atatürk, İçmeler, Torasan, İskele, Güvendik, Denizli, Hacıisa, Kuşçular, Rüstem, Kalabak, Zeytinalanı, Mareşal Fevzi Çakmak ve Yenikent oldu.

Urlamıza geçmiş olsun, bir daha bu afeti yaşamayalım…

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Yağmur ve fırtına, Urla’yı bu hale getirdi” için 1 yorum

  1. kayhan dedi ki:

    işte sibel hanımın belediyeciği bu kadar oluyor , chp gene çalışanı değilde kendi kafasına göre hiçbirşeyden anlamayan birini sırf birilerinin tanıdığı diye belediye başkanı adayı olarak gösterirse oy kullanmaya gitmicem