Zafer Çöpten yazdı: Ortaya karışık | Urla Egemen Haber

logo


Zafer Çöpten yazdı: Ortaya karışık

Zafer Çöpten yazdı: Ortaya karışık

Zafer Çöpten

Çoğu zaman tek konu bulmakta zorluk çekerim. Şimdi zamanla nasıl aşama kaydettiğimi göstermek için birçok konuyu iç içe alacağım.

Beni bu köşe yazarlığımdan çok sosyal medyada özellikle facebook’ta yaptığım paylaşımlarla tanırsınız. Ha bir de Urla Gençlik Voleybol Şube Başkanı olarak.

Daha önceden de 2014 seçimlerinde (bu köy büyük ama delisi yok) deyip yerel seçimlerde bağımsız meclis adayı oldum.

Pardon unuttum. Bazen de beni ziraat mühendisi olarak tanırsınız. Hatta çoğu kimse de yakın zamanda yapılacak Urla Ziraat Odası Başkan adayı olarak hafızanıza kazıdınız.

Şimdi ise sosyal sorumluluk projelerinde yer aldığım konularda insanlar ”bu bizim oğlan değil mi?” diye tanıyor.

Şimdi gelelim bu konuları harman yaparak köşe yazımı yazmaya.

Köşe yazarlığımdan önce 2014 seçimlerinde bağımsız aday olarak biraz tanındım. Tek başıma çıkıp “uleeeyn alayınıza isyan” diyerek 144 oy aldım. Sonra kendime (Zafer halk sana muhalefet görevi verdi) dedim ve belediyede delirtmediğim başkan dahil kimse kalmadı. (İnşallah Zafer farketmez) denilen çok olay meydana geldi, fark ettim tabii. Ama amacım illa muhalefet yapayım değil, çözüm üretmekti. Yine tek başıma idim.

Efendim sonra, dediler ki Urla Gençlik yönetimine gir… Tamam dedim. Sonra dediler Voleybol şube senin. (Ne anlarım abi ama alayım) dedim. İşte orada tek başıma değildim. Geniş bir ailenin içine girdim. Yine kendimle konuşup, (Zafer ahanda sana iş) dedim; (Bu kızlardan, Urlalı Kızlardan bir profesyonel takım yap, sonra millet görsün alt yapıdan nasıl en üste çıkıyorsun.) Dedim de bunu tek başıma düşünemezdim. Burcu Hocam ve ailelerle büyük bir hayale başladık. Ama işin ucuna bazı şeyler gelince (Zafer sağı solu da ortak et) diyerek yola koyuldum. Kimisine 10 kere telefon açtım, kimisine 1 kere söyledim, kimisi ben demeden lap diye (ben de varım) dedi. Kızlarımız da bu yapılan fedakarlıkları karşılıksız bırakmadı. Kupa üzerine kupa kazandı Urlalı kızlarımız.

Şimdi bana diyorlar ki Meclis adayı olacak mısın?  Net cevabım hayır.. Dediler neden? Bu kadar talep var sen neden olmuyorsun? Birkaç maddede sıralıyorum..

  • İstemiyorum.
  • İstesem de bir partiden girersem o partiden olmayan voleybol velileri ne düşünür?
  • İstemiyorum, kimseye kendisine melekleri üzerinden siyasi rant yaptırdı dedirtmem
  • İstemiyorum çünkü başkan aday adayı ve meclis aday adaylarına karşıdan bakacağım, şu bize destek verdi şu vermedi, şu sadece resim siyaseti yapıyor, şu sadece resim yapmıyor öyle böyle Urla’nın geleceği çocukları her yönden destekledi.

Yani olmasam da bize el uzatan bize kol kanat olan en azından bir kere olsun Urla’da yapılan ve Urlalı çocuklarla kupa üzerine kupa alınan branşa kişileri de, lak lakla hayatı geçen çoğu yerde görünmek için görünen, Urla’ya katkısı ne diye düşünüldüğünde çoğu kimsenin (ya işteee yook amaa) dediği kişilerle bir tutmayacağım. Bu net..

İşte geçen gün destekliyorum diye isimleri söylediğim ve şimdi bu yazımda söyleyeceğim kimselerle kusura bakmasınlar bir tek bu başarılara teşekkür etmeyen aday adaylarını bir tutmayacağım. Çünkü bazı zatlara çok kere telefon etmeme ve (arkadaş en azından çevren var 3-5 çocuğa burs ayarlayalım) dediğimde (bakayım) deyip telefonlarına bile bakmadılar. Kendim için mi istedim? İstemiş olsam şu anda meclis aday adayları ya da belediye başkan aday adayları içinde en önde beeen beeen diye bağırırım. Bakın kendime şu yapmadı kendime bu yapmadı demiyorum. Bir kere olsun Türkiye’nin fark ettiği bu başarıyı fark etmeyen cenazeye bile kendini halka ben buradayım diye göstermeye giden zatları her daim yanımızda olan her daim var mı ihtiyacın diyen hatta kızlarımızın sakatlığında işini gücünü bırakıp bire bir ilgilenen hatta ve hatta maçlarımıza bile gelen kişilerle bir tutmayacağım. Kimse kusura bakmasın win win demiştim zamanında.

Şimdi Şehir plancısı Tuğba Öztürk Ankara gezimizde destek oldu, (Artvin’de çocuklara forma göndereceğiz) dedim destek oldu, (kitap topluyoruz) dedim destek oldu o zatlarla bir mi tutacağım?

Şimdi Avukat Şebnem Özdemir şu bu demeyeceğim her zaman hep bizimle birlikteydi. Kızlarımız maçı kaybettiğinde tek sorusu şu idi “Zafer üzüldüler mi? Üzülmesin be bizim meleklerimiz..” Ankara dedim, dolmuş dedim, abla maç dedim hep yanımızda idi. Dedi başaracaksın Zafer .. Başaracaksın sen güçlüsün, Burcu güçlü, hepiniz güçlüsünüz biz de her ne istersen yanındayız. O zatlarla bir mi tutacağım.

Bülent Köklü Mali müşavir. Yönetim kurulu üyem. Ötekiler kusura bakmasın en yakın bize Bülent Köklü idi. Her zaman desteğini gösterdi. O zatlarla bir mi tutacağız.

Yörük Aile Bahçesi İsmail Demir.. Benim en fedakar velim. Bahçesini defalarca bize açtı. Forma yaptırdı. Yola suya malzemeye hep destek oldu. Kızı var ama diğerleri benim için aynı biz aileyiz dedi. Şimdi o zatlarla bir mi tutacağım.

Şimdi bazıları bana diyor ki Zafer desteğini esirgeme.. Ben şubem adına hayatta konuşmam amaaa eğer benim çıktığım bu yolda benim yüzüme bakmamışsın, milletin kapılarını meleklerim için aşındırırken sen havaya ıslık çalarak bak, kendim için değil kardeşim 3-5 çocuk var en azından onlara destek olalım dediğimde telefonlarıma çıkma şimdi de ki destek. Bizim Eşrefpaşa’da kolun vücuda bakan tarafı önce yalanır kardeşim, gerisi malum..

Yani kısaca başkan aday adayları arasında benim inşallah dediğim kişiler var ama sadece meclis aday adayları arasında şu anda aklıma gelen isimleri yazdım.

Artık ne ekersen onu biçersin, o biçer döver de birileri için ben olacağım..

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ