Ana Sayfa Galeri 1 kilogram yağdı, sanat sokağı ücretsiz vapur seferi başlattı!

1 kilogram yağdı, sanat sokağı ücretsiz vapur seferi başlattı!

55
0

img-20160922-wa0008Urla merkezde öğle saatlerinde başlayan ve kısa süren yağış  başta alt yapı çalışmalarının sürdüğü Sanat Sokağı’nda ve çarşı içinde etkili oldu. Ortalık çamur deryasına dönerken, kum ve molozlar sürüklendi. Okulların giriş ve çıkış saatlerine denk gelmesi nedeniyle öğrenciler büyük güçlük yaşadı. Çoğu hazırlıksız yakalanan öğrenciler ıslanınca çareyi evlerine gidip üzerilerini değiştirmekte buldu.img_3579

 

Sanat Sokağı esnafı yağmur sonrası durumlarına dikkat çekebilmek için grafik çalışması yaparak hicvedilen ilginç bir fotoğrafı sosyal medya hesaplarından paylaştı. Ortasından dere gibi yağmur suyu akan sokak fotoğrafına bir feribot fotoğrafı monte eden ‘Yaratıcı esnaf’ altına da Urla Belediyesi ifadesi yerleştirdi. Restorasyonları devam eden binaların çatılarında akıntı olup olmadığı öğrenilemedi.

 

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü yetkililerinin verdiği bilgiye göre Urla merkeze son 6 saatte metrekareye 1 kilogram yağış düştü. Uzunkuyu orman sahasında ise yağış miktarı 3.2 kilogram olarak tespit edildi. Vatandaşlar 1 kilogram gibi düşük miktarda dahi sıkıtılar yaşandığını vurgulayıp, kanal temizliği ve alt yapı çalışmalarının bitirilmesi gerektiğini söyledi.

 

KOMŞULARDA DURUM

 

Öte yandan Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü verilerine göre Seferihisar’da metrekareye 10.2, Çeşme’ye 1, Karaburun’a ise 0.6 kilogram yağış düştü.img-20160922-wa0006

 

YENİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

 

Meteoroloji yetkilileri, yağış etkisini kaybetse de Urla ve Yarımada’da saat 19.00’a kadar yer yer etkili yağışların beklendiğini söyledi. Yetkililer önümüzdeki 5 günde yağışın olmayacağını hafta sonunda Urla çevresinde havanın yer yer parçalı ve az bulutlu olacağını vurguladı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir