Ana Sayfa Asayiş 111 dönümlük SİT hazine arazisine 250 villa yapılıyor

111 dönümlük SİT hazine arazisine 250 villa yapılıyor

4831
0

111 dönümlük SİT hazine arazisine 250 villa yapılıyor

Urla’nın Denizli mahallesindeki Karadöşemelik mevkiinde, eski adıyla Nebioğlu, yeni ismiyle Saklıkoy’a komşu, üzerinde 1 ve 3. Derece SİT ibaresi bulunan 111 dönümlük denize sıfır hazine arazisine 250 villa yapımı için çalışmalar başladı. Adı geçen yerdeki makilik alanda geçen ağustosta yangın çıkmış, alevler büyümeden söndürülmüştü.

Urla’daki emlakçıları dolaşarak satış konusunda işbirliği teklif eden şahısların bıraktıkları dosyada yer alan belgelerde, konutları S.S. Urla Elit Park Konut Yapı Kooperatifi’nin yapacağı belirtiliyor. Kooperatifin merkezi Ankara olarak belirtilirken, yönetim kurulu Merve Akpınar (Başkan – Avukat), Erdem Akkan (2. Başkan – İşadamı), Meryem Ekici (Muhasip üye – İşadamı) olarak yer alıyor. Denetim kurulunda ise Prof. Dr. Cevdet Erdöl (Sağlık Bilimleri Üniversitesi (GATA) Rektörü) ve Rıdvan Köybaşı (Emekli Milletvekili – İşadamı) isimleri görünüyor.

Emlakçılara verilen dosyada bulunan evraklarda ‘Kooperatif alanında yapılacak alt yapı çalışmalarına imar planı kesinleştikten sonra başlanacaktır’ ifadesi dikkat çekerken, 151 adet parselin 450 bin, 12 parselin 540 bin, 17 parselin 640 bin, 44 parselin 740 bin ve 26 parselin de 940 bin liradan satışa sunulduğu bilgisi yer alıyor.

İzmir Çevre Şehircilik İl Müdürü Ömer Albayrak’ın e imzası bulunduğu görülen ve 16 Eylül 2020 tarihini taşıyan bir başka belgede ise adı geçen arazinin S.S. Urla Elit Park Konut Yapı Kooperatifi’ne satışı ve tahsisinde bir sakınca olmadığını içeren yazı bulunuyor.

Urla’da faaliyet gösteren bazı emlakçıların, 111 dönümlük hazine arazisine yapılması planlanan villalar için, 20 bin TL ön talep başvurusu alımına başladıkları öğrenildi.

Saklıkoy’un komşusu arazide geçtiğimiz ağustos ayında yangın çıkmış, makilik alandaki alevler büyümeden söndürülmüştü.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir