Ana Sayfa Galeri 13 ayda toplam 135 kilo verdiler

13 ayda toplam 135 kilo verdiler

66
0
b-fit
Banu Tınaz zayıflama rekoru kırdı

Aşırı kiloları nedeniyle sağlık problemleri yaşayan ve sosyal yaşamdan kopan Urlalı 4 kadın, azmetti ve 13 aylık süreçte toplam 135 kilo zayıflayarak, adeta hayata yeniden başladılar. Kilolarını vermek için başvurdukları B-Fit Urla Şubesi’nde Dilek Arca ve eğitmenlerin programını uygulayan Elif Uysal Emre 6 ayda 19 kilo verip 4 beden zayıfladı. Müjde Kaya ise bir yılda 37 kilo verdi ve o da 6 beden inceldi.b-fit1 Oya Arı da 86 kilo ile başladığı çalışmalarda bir yıl sonra 59 kiloya düşme başarısını gösterdi. Banu Tınaz ise adeta rekor kırdı ve 13 ayın sonunda 52 kiloluk fazlalıktan kurtuldu.

 

B-Fit mucizesi yaşayan Urlalı 4 kadın, incelme hikayelerini şöyle anlattı:

 

Elif Uysal Emre

elifonce
Elif Uysal Emre programa başlamadan önce

6 ayda 19 kilo verdi, 4 beden inceldi

Program sonrası
Elif Uysal Emre program sonrası

”Doğum sonrası kilolarım, bebeğimi büyütme sürecimde beni zorlamaya başlamıştı, Çok çabuk yoruluyor, enerjim düşüyordu.Kıyafetlerime giremiyor, yaşımdan daha fazla göründüğümü düşünüyordum. Bu da beni çok mutsuz ediyordu.Daha önce sporla aldığım başarılı sonuca güvenerek harekete geçtim ve haftada 5-6 gün, günde sadece 40 dakikamı ayırarak b-fit makineleri ile çalıştım.Antrenörümün güler yüzü ve beni kendi evimde spor yapıyormuşum gibi hissettirmesi büyük bir motivasyon kaynağı oldu. 5- 6 ay gibi kısa bir sürede 19 kilo verdim ve 4 beden inceldim. Doğru yerde ve doğru kişilerle doğru bir sistem dahilinde çalışıyorsanız başarı kaçınılmazdır.”

———–

 

 

Müjde Kaya

mujdeonce
Müjde Kaya program öncesi
mujdesonra
Müjde Kaya program sonrası

1 yılda 37 kilo verdi, 6 beden küçüldü

Yapı olarak kilo almaya çok yatkın bir insanım. Yıllardır bu konuyla boğuşup duruyordum. İkinci bebeğimin doğumundan sonra durumum hiç de iç açıcı değildi. Şık giyinmeyi, makyaj yapmayı çok seven bir insandım ancak ne giyeceğimi bilemez hale gelmiştim. Kıyafet seçimi ve alışveriş  benim için başlı başına bir mutsuzluk kaynağı idi. Kilo fazlalığından dizlerimde, ayaklarımda da şiddetli ağrılar yaşamaya başlamıştım.
Problemi sadece diyetle çözemeyeceğimi  biliyordum. Yeme düzenimi sağlıklı hale getirmeden, sadece spor yaparak da kısa sürede sonuç almamın mümkün olmayacağının farkındaydım.  Ben de her ikisini birden yapmaya karar verdim. Soluğu, spor konusunda güvendiğim b-fit Urla’da aldım. Antrenörlerimin de yoğun emeği ve yönlendirmesi  ile “Haftada 3 gün 1’er saat Reformer  Pilates yaparak, 1 yılda 37 kilo verdim ve 6 beden inceldim.
Dikkatli ve sağlıklı beslenme konusunda da profesyonel destek aldığımı belirtmek isterim. Geçen sene Urla Bağbozumu Şenliğinden bu seneye çok şey değişti.Fotoğraflarımın arasındaki farka ben bile inanamıyorum. Bu uzun soluklu ve zaman zaman da yorucu bir maraton, bazen gevşeme eğiliminde olmuyor değilim.
Ancak vazgeçmiyor, kararlılıkla yoluma devam ediyor, kolay olmayan  bu 1 yıllık süreci tekrar yaşamamak için egzersize ve dikkatli beslenmeye devam ediyorum. Spor ve dikkatli beslenme artık hayatımın bir parçası olmak zorunda.

Oya Arı

86 kilodan 59 kiloya düşmenin mutluluğunu yaşıyorum

oyasonra
Oya Arı program sonrası
oya1
Oya Arı program öncesi

”Depresyondaydım, hayattan bezmiştim, mutluluğu abur cubur yemekte buluyordum. Kendimle ve çevremle kavga halinde, asık suratlı tabiri caiz ise, lanet bir kadın olmuştum. Bu gidişata bir dur demem gerekiyordu. Karar verdim bir yerden başlayacaktım. Uzun araştırmalardan sonra seçtiğim spor salonundan içeri girdiğimde,güler yüzlü bir insan topluluğu ile karşılaştım. Şaşırmıştım bu kadar mutlu olacak ne vardı ortada? Benim suratım hala asıktı ve kimseye gülümsemiyor hatta herkesi tersliyordum. İşletmeci ve antrenörlerin sabrı, emeği ve sevgisi ile 3-4 ay sonra  bambaşka bir insan oldum. 86 kilo ile çıktığım kilo verme ve mutlu olma maceramda, 1 yılın sonunda 63 kiloya inmiştim. Haftanın 5-6 günü günde sadece  1’er saat ayırarak interval antrenman, pilates  ve Zumba Fitness ile şimdi 59 kiloyum. İstediğim her şeyi giyebiliyor, çevremle barışık keyifli bir hayat sürüyorum. Üstelik de bir çok dost, kardeşten çok öte arkadaşlar kazandım. Herkese tavsiyem, içinizdeki gücü keşfedin, ertelemeyin ve bugün başlayın!”

 

Banu Tınaz

13 ayda 52 kilo vererek rekor kırdım

banuonce
Banu Tınaz program öncesi
banusonra1
Banu Tınaz program sonrası

Trioid hastalığımdan dolayı tedavi oluyor ve hızla kilo alıyordum. Mutsuz ve biraz da umutsuzdum. Diyetisyen desteği alıyor ancak diyet listeme tam olarak uyamıyordum. Kilom arttıkça mutsuzluğum da artmıştı. Ta ki, hayatıma sporu katmaya karar verene kadar. B-Fit  Urla ailesi ile tanışmam hayatımda bir dönüm noktası oldu. Haftanın 5 günü, günde sadece 1 saat ayırarak 13 ayda 52 kilo verdim. Eşimle uzun zamandır bebek özlemi çekiyorduk. Bedensel ve bölgesel yağlanmadan kurtulunca, sağlığım düzeldi, bebek sahibi olma şansım da arttı. Şu sıralarda spora ara verdim, çünkü 4 ay sonra bebeğimi kucağıma alacağım inşallah 🙂 Benim durumumda olanlara tavsiyem, umutsuzluğa kapılmayın, vazgeçmeyin ve çok iyi araştırma yapıp işini ciddiye alan profesyonel, eğitimli, sizi motive eden  doğru insanlarla çalışın.”

Azim örneği Urlalı 4 kadının hikayeleri, Egemen Urla Yaşam Dergisi’nde!

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir