Ana Sayfa Galeri 5 kişilik Milli Takımın 4’ü Urlalı

5 kişilik Milli Takımın 4’ü Urlalı

40
1

bora11 İtalya’nın Garda kentinde gerçekleşecek olan ”Techno 293 Windsurf Dünya Şampiyonası’nda” mücadele edecek olan 5 kişilik Türk Milli Takımı’nın 4’ü Urlalı. Ali Rıza Mete Yelken Kulübü’nden Eda Yavuz, Bora Şen ve Batuhan Aslan ile Çeşmealtı Yelken Kulübü’nden Luis Göktepe, Urla dışından ekibe girmeye hak kazanan Galatasaray sporcusu Kerim Giritlioğlu ile birlikte, İtalya’daki Dünya Şampiyonası’nda madalya mücadelesi verecek. Milli Takımın Hollandalı RSX Olimpik Sınıf Antrenörü Diederik Bakker de sporcularımızın başarısı için çaba harcayacak.

Urla’nın yetiştirdiği başarılı sporculardan Milli Takım sporcusu Bora Şen ise bir başka büyük başarıya imza attı. Şen, Türkiye Yelken Federasyonu’nun 11-16 Ekim tarihlerinde Bodrum’da gerçekleştirdiği Techno 293 RSX Vers One Sınıfları Türkiye Şampiyonası’nda U-17 Genel Klasmanında bir kez daha birincilik kürsüsüne çıktı ve bu başarısıyla üst üste 4. kez yaşadığı şampiyonluk sonrasında hem Milli Takıma girmeye hak kazandı hem de Techno 293 kariyerini sonlandırarak, Windsurf’ün Olimpik sınıfı olan RSX’e yükseldi.

20-30 Ekim tarihlerinde İtalya Garda’da yapılacak Windsurf Techno 293 Sınıfı Dünya Şampiyonası’na annesi Arzu Şen, babası Zafer Şen ve ağabeyi Kaan Egemen Şen tarafından uğurlanan Bora Şen, 2017 yılından itibaren Windsurf’ün Olimpik sınıfı olan RSX’te madalya mücadelesini sürdürecek.

Milli Takım’da yer alan Urla Ali Rıza Mete Yelken Kulübü sporcuları Eda Yavuz, Bora Şen ve Batuhan Aslan’ı yetiştiren, Ali Rıza Mete Yelken Kulübü antrenörleri Deniz İlseven ve Cem Duman’ı da gururlandıran bu başarı, yelken ve windsurf camiası arasında da büyük sevinç yarattı.

Urla Egemen Haber olarak, ilçemize bu büyük gururu yaşatan sporcularımız Eda Yavuz, Bora Şen, Luis Göktepe ve Batuhan Aslan ile antrenörler Deniz İlseven ve Cem Duman’a teşekkür ediyor, Pazartesi günü başlayacak olan Dünya Şampiyonası’nda başarılar diliyoruz.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Arzu Şen Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Arzu Şen
Ziyaretçi
Arzu Şen

Urla ‘da yerel yönetimlerin ve Urla’nin ileri gelenlerin bile duyarsız kaldığı ,Urla’da spor denilince hala basketbol ve voleybol à takılı kaldikları bu noktada Egemen haber’é spora ve urla sporuna verdikleri destekten dolayi biz sporcu aileleri olarak cok tesekkur ederiz.Cocuklarimizin bu başarıları son dört yıldır sürekli devam ediyor aslında. Ama Urlali çocuklar olarak artık milli takımdaki yerleri bu yıl diğer illere göre çok büyük oranda arttı. Tabii ki temennim de bunun artarak devam etmesi..Bu biraz da teşvik ,motivasyon ,gurur duyduğunun sesli ifadesi ile sanırım olur.Bu cocuklar da biraz onure edilmek ve takdir edilmeyi bekliyor.İnşallah Urlà sörf sporu da gitgide daha büyük… Read more »