Ana Sayfa Genel 8 bin öğrenci pazartesi ders başı yapacak

8 bin öğrenci pazartesi ders başı yapacak

8
0
Urla Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz
Urla Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz

Urla’da 2016-17 eğitim-öğretim dönemi, pazartesi sabahı yaklaşık 8 bin öğrencinin ders başı yapmasıyla başlayacak. 640 öğretmenin görev yapacağı Urla’da, velilere mesaj veren İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz, ”Öğrencilerimizin okullarında değişiklik yapılmadı. Öğrencilerimiz, kendi okullarında eğitime devam edecek” dedi.

Yaz tatilinin son günlerini yaşayan öğrenciler, ‘Okul açılıyor’ telaşına girerken, velilerin ‘Çocuğumun okulu değişti mi?’ endişelerine Urla Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz yanıt verdi. Gündüz, okullardaki hazırlıkları tamamladıklarını belirterek, ”Şu anda okullarımızı eğitime hazır hale getirdik. Öğrencilerimiz geçen yıl eğitim aldıkları okullarda öğrenimlerini sürdürecek” dedi.

Albay Çolak İbrahim Bey İlkokulu’nda tekli eğitime geçmeyi planladıklarını ancak, eski binanın depreme dayanıklılık tetkiklerinden olumsuz rapor alması nedeniyle bu projeden vazgeçmek zorunda kaldıklarını belirten Müdür Gündüz, ”Bu okulumuzda, yeni binada sabah ve öğlen olmak üzere ikili eğitim gerçekleştireceğiz. Sınıf sıkıntısı şu anda görünmüyor” diye konuştu.ogren

Eğitim dönemi açılış töreninin de bu yıl Uzunkuyu Kazım Dirik İlkokulu’nda gerçekleştirileceğini belirten Gündüz, ”Tören tarihini daha sonra belirleyip, hafta içinde gerçekleştireceğiz. 640 kişilik eğitim kadromuzla, yaklaşık 8 bin öğrencimizle başarılı bir eğitim dönemi geçireceğimize inanıyorum” dedi.

Urla, İzmir’in 30 ilçesi arasında geçmiş yıllarda 21. sırada bulunurken, önceki yıl büyük bir atılım gerçekleştirmiş ve 7. sıraya çıkmıştı. Geçen yıl ise bu başarıyı bir basamak daha yukarıya taşıyıp 6. sıraya yükselen Urla eğitiminde bu yıl hedef 5.’lik olarak belirlendi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir