Ana Sayfa Asayiş AK Parti Urla İlçe Başkanı, bu hafta belirleniyor

AK Parti Urla İlçe Başkanı, bu hafta belirleniyor

98
0

AK Parti Urla İlçe Başkanı, bu hafta belirleniyor

AK Parti Urla İlçe Teşkilatı’nda Ahmet Olgun Bilici’nin geçtiğimiz hafta görevden ayrılmasından sonra  başlayan ‘Başkanlık’ arayışı bu hafta sonuçlanacak.

Genel Merkez ve İl Başkanlığı’nın ‘Yönetim Kurulundan bir kişi seçin’ tavsiyesi ile harekete geçen AK Parti Urla İlçe Yönetimi, cuma günü kendi aralarında bir seçim gerçekleştirdi. 20 kişilik yönetimden istifa edenler ile mazeretlilerin katılmadığı, Urla Belediyesi’nin 4 AK Partili meclis üyesinin de yer aldığı seçimde, 18 oy kullanıldı. Mini seçimden Murat Nart, 15 oy alarak ezici bir çoğunlukla birinci çıktı. İlçe yönetiminde bulunan Mehtap Koçhan 2, Şahin Emre de 1 oy aldı.

AK Parti Urla İlçe yönetiminde gerçekleşen seçim sonuçları, İl Başkanlığına bildirildi.

Değerlendirmenin, salı akşamı İzmir’e gelerek hafta boyunca başkanlık sorunu yaşayan 4 ilçe Urla, Narlıdere, Selçuk ve Menemen’i masaya yatıracak olan Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ve MKYK Yedek Üyesi Kurtcan Çelebi’den oluşan  üç kişilik heyet ve AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül tarafından yapılacağı öğrenildi. Heyet çarşamba gününden itibaren 4 ilçe teşkilatının röntgenini çekip, adaylarla mülakat yaptıktan sonra başkan atamasını gerçekleştirecek.

Öte yandan, ilçe yönetiminde bulunmayan ancak AK Parti’nin Urla’daki çalışmalarına katkı koyan Ömer Tiryaki ve Ercan Ergüçlü’nün de heyet tarafından görüşmeye çağrılıp, değerlendirme yapabileceği de konuşuluyor. AK Parti kulislerinde, eski ilçe teşkilat başkanı Önder Şengüler’in de adı geçiyor.

Murat Nart, Urlalı geniş bir sülalenin bireylerinden bir tanesi olarak, 7 ay önce gerçekleşen seçimde AK Parti Urla Yönetimi’nde görev almaya başladı.

Profesyonel Gemi Kaptanı olan Murat Nart, aynı zamanda Urla Belediyesi eski Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu’nun Meydan AVM Projesi davasında yargılanıp, 8 ay cezaevinde yattığı dönemde belediye başkanlığını yürüten Bülent Nart’ın oğlu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir