Ana Sayfa Asayiş AK Parti’den, kadın-genç  ve engelli aday adaylarına başvuru indirimi

AK Parti’den, kadın-genç  ve engelli aday adaylarına başvuru indirimi

24
0

AK Parti’den, kadın-genç ve engelli aday adaylarına başvuru indirimi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, seçim takvimini açıkladı. Çelik, 5 Kasım – 12 Kasım tarihleri arasında belediye başkan adaylarının, 3 Aralık’a kadar da meclis üyeliklerine başvuru yapılabileceğini belitti. AK Parti Genel Merkezi, aday adaylığı konusunda kadın, genç ve engelli aday adaylarının başvuru ücretinde indirim yapılacağını açıkladı.

Tüm adayların tespit ve sıralamasında merkez yoklaması yapılacağının altını çizen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamasına göre Urla’da belediye başkanlığı için başvuru yapacak aday adaylarından yetişkin erkek ise 2.500 TL, kadın ve 30 yaş altı genç ise 1.250 TL, engelli ise 625 TL aidat alınacak. Başkan adaylığı başvuruları, İl Başkanlıkları ya da İl Başkanlığı’na iletilmek üzere İlçe Başkanlıkları’na yapılabilecek.

Meclis üyeliği başvuruları ise 5 Kasım’da başlayıp, 3 Aralık’ta sona erecek. Urla için başvurular, AK Parti İlçe Başkanlığı’na yapılacak.

Meclis üyeliği için başvuru yapan kişi yetişkin erkek ise 1000 TL, kadın ve 30 yaş altı genç ise 500 TL, engelli ise 250 TL aidat yatıracak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir