Ana Sayfa Asayiş Altın Kramponlar

Altın Kramponlar

113
0

Altın Kramponlar

Urla’da 2017 yılında faaliyete geçen Urla Belediyesi Spor Kulübü’nün Futbol Şubesi, ‘Altın Kramponlar’ yetiştiriyor.  2018-2019 sezonunda katıldığı tüm kategoriler de şampiyon olarak kırılması çok güç bir rekora imza atan şubedeki takımlar, liglere müthiş bir başlangıç yaptı. Futbol Şubesi, U 11 Lig Şampiyonluğu, U 12 Lig Şampiyonluğu, U 13 Lig Şampiyonluğu Elit Lige Yükselme, U 15 Lig Şampiyonluğu Elit Lige Yükselme, U 16 Lig Şampiyonluğu Elit Lige Yükselme, U 17 Lig Şampiyonluğu Elit Lige Yükselme ve 2. Amatör Lig Şampiyonluğu 1. Amatöre Yükselme gururunu ilçeye yaşattı.

Geçen yıl oynadığı 14 maçın 13’ünü kazanarak 1. Amatöre yükselen ekip, hiç bir transfer yapmadan 17 yaş ortalaması ile ligde kalma hedefiyle yola çıktı ve herkesin mutlak düşer dediği çok zor bir grupta 22 puan toplayarak ligi 8. sırada bitirmeyi başardı.

İzmir U 12 Ligi (N) Grubu’nda oynadığı maçların tümünü kazanarak şampiyon olup Ümit Kayıhan Play Off Grubu’na kalma başarısını da gösterdi. Play Off Grubu’nda da TFF 1. Lig temsilcisi Ekol Göz Menemenspor’un arkasından averajla 2. sırada çıkıp, İzmir finallerinde son 10 takım arasına kaldı.

U 14 kategorisinde  Elit Ligi Şampiyonluğu yaşayan Urla Belediyesi Spor Kulübü, U 17 Grubu’nda ligin ilk devresini İzmir Büyükşehir Belediyespor’un 1 puan arkasında 2. sırada bitirdi, gruptan çıkma adına avantaj yakaladı.

Uŕla Belediyesi Spor Kulübü Futbol Şubesi UEFA (B) Lisans Antrenörleri Mehmet Yağız, Serkan Bidav ve Caner Yavaş’ın öğrencileri, transferin de gözdesi oldu. Can Aksu, Profesyonel Akademi Ligi ekibi Ci Grup Bucaspor, Kenan Karataş, Enes Türkoğlu, Toygar Ekinci, Eren Üstün, Polat Can Tunç ve Emre Atalay Altay kulübüne gitti.

U 12 takımından 2 oyuncu 14 yaş için hazırlanan milli takımlar oyuncu havuzuna davet edildi. Ayrıca her yıl düzenlenen Uluslararası U 12 CUP’a katılacak İzmir karmasına da 4 oyuncu davet edildi. U 12 takımından bir çok oyuncu ise profesyonel kulüpler yakından takip ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir