Ana Sayfa Galeri Bademler’in gençleri, köyü şenliklendirdi!

Bademler’in gençleri, köyü şenliklendirdi!

47
0

Bademler’de cuma gecesi Köy Tiyatrosu bahçesinde gerçekleşen etkinliklerle ‘Azmak Şenlikleri’ başladı. Tiyatro bahçesinin hınca hınç dolduğu, sahne alan üniversite öğrencileri ve köy gençlerinden oluşan müzik gruplarının sunumları ayakta alkışlandı.

Azmak Şenlikleri’nin açılışı, Nefs Adamlar Grubu’nun enfes konseri ile başladı. Ömer Taş, Kerem Özsoy, Alper Çetiner ve Ferhatcan İkizoğlu’dan oluşan Nefs Adamlar, sahnede yaklaşık yarım saat kaldı ve birbirinden güzel parçalarla davetlilere müzik ziyafeti çekti.

Daha sonra sahneye Ege Üniversitesi’nin dansçı öğrencileri çıktı. Latin Danslarından muhteşem örnekler sunan öğrencilerin uyum içindeki sunumları büyük beğeni topladı.

Gecenin kapanışını ise Bademler gençlerinden oluşan müzik grubu yaptı. Özgün ve protest şarkılarla Köy Tiyatrosu bahçesini dolduran davetlileri yerlerinde oynatan grup, ‘Siz burada harcanıyorsunuz. TV’lerde boy gösteren gruplardan çok daha güzelsiniz’ yorumlarına neden oldu.

Gecede iki de anlamlı etkinlik gerçekleşti. Bir tanesinde, şu anda takımda yer alan futbolcuların imzaladığı Beşiktaş forması, 200 bilet arasından çekilişle bir davetliye verildi. Katılımın 10 TL olduğu ve 1250 TL’sinin Bademler Köyü’nden bu yıl üniversiteyi kazanan öğrencilere eşit miktarda burs olarak verilecek olmasıydı.

İkinci anlamlı etkinlik de öğrenciler ve köy gençlerinin davetliler arasında dolaştırdığı yardım kutuları oldu. Bu etkinlikten elde edilecek gelirin de üniversite öğrencilerine burs olarak dağıtılacağı, kalan para ile de önümüzdeki yıl üniversiteye girecek öğrencilere, yıl içerisinde yüksek öğretim kurumlarını tanımaları amacıyla bu okullara yapılacak ziyaretlerde kullanılacak olması herkesi duygulandırdı.

Şenlikleri Urla Belediyesi Meclis Üyesi Bülent Onat ve eşi Gülhan Onat da izledi.

Azmak Şenlikleri. bugün yapılan futbol maçları ile devam ederken, 17 Ağustos’ta Köy Tiyatrosu’nda ‘Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?’ adlı oyun sergilenecek. Şenlikler 18 ve 19 Ağustos’ta Azmak Koyu’nda gerçekleşecek çeşitli etkinliklerle son bulacak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir