Ana Sayfa Asayiş Başhekim Adıgüzel Demirel, annesinden helallik alıp, yola çıktı

Başhekim Adıgüzel Demirel, annesinden helallik alıp, yola çıktı

0
472

Başhekim Adıgüzel Demirel, annesinden helallik alıp, yola çıktı

Şeyma – Adıgüzel – Güler Özer Demirel

Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Adıgüzel Demirel, tedavi gören annesi Güley Demirel’den helallik aldıktan sonra hastane personeline veda edip, AK Parti Urla İlçe Başkanlığı’na belgelerini teslim ederek resmen aday adayı oldu.

Eşi Hakim Güler Özer Demirel ve kızları Şeyma Demirel’in bir dakika bile yalnız bırakmadığı törende Başhekim Adıgüzel Demirel oldukça duygulu anlar yaşadı. Tören öncesi, rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören annesi Güley Demirel’in odasına giden Demirel, elini öperek helallik istedi. Annesinin hayır duasını alan Adıgüzel Demirel daha sonra Başhekimlik giriş kapısında toplanan kalabalık gruba yönelik bir konuşma yaptı.

Demirel, hizmet yarışına devam edeceğini, Urla için önemli projelerinin olduğunu belirtti. Urla’yı mevcut konumundan daha iyi noktalara taşıma hedefinde olduğunun altını çizerken, mevkilerin önemli olmadığına, amacın hizmet olduğuna dikkat çekti.

Demirel, konuşma sonrası stetoskop ve önlüğünü, bundan sonraki dönemde Başhekimliğe vekalet edecek olan Anestezi Uzmanı Dr. Buket Topçu’ya devretti.

Yakınları, dost ve arkadaşları ile hastane personelinin yer aldığı grup, Adıgüzel Demirel’e belediye başkanlığı yolunda başarılar dileyip, temennilerde bulunduktan sonra yaklaşık 100 araçlık konvoy, AK Parti Urla İlçe binasına doğru yola çıktı.

Konvoy, parti binası önünde de kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Adıgüzel Demirel, eşi Hakim Güler Özer Demirel ve kızları Şeyma Demirel, aday adaylığı başvuru belgelerini AK Parti Urla İlçe Başkanı Murat Nart’a teslim etti.

AK Parti Urla Belediye Başkan aday adayı Adıgüzel Demirel ve partililer, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde de adaylık hatırası olarak fotoğraf çektirdi.

Adıgüzel Demirel kimdir?

1.1.1074 Arapgir Malatya doğumlu. İlkokulu köyünde bitirdi. Liseyi Malatya merkezde yatılı okudu. 9 kardeşler. Liseden sonra 1 yıl babasının yanında çobanlık ve çiftçilik yaptı. Tıp Fakültesi okuyup insanlara faydalı olmaya, insanlığın sağlığı için doktor olmaya karar verdi. Dershaneye gitmeden üniversite hazırlık dergisi ile üniversite sınavına hazırlandı. Ve o sene üniversite sınavını derece ile kazandı.

İlk tercihi Ege Tıp oldu. 1993’te girdiği Ege Tıp’ı 1999’da bitirdi. 1999-2001 yılları arasında vefa borcu olarak köyünde pratisyen hekim olarak çalıştı. 2001 yılında Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi beyin ve sinir cerrahisinde asistan olarak çalıştı. 2007 yılında uzman hekim oldu. İhtisas sonrası Hakkari Dağ ve Komando Tugay’ı seyyar cerrahi hastanesinde tabip asteğmen olarak yaptı. Askerlik sonrası mecburi hizmeti tamamladıktan sonra 2.5 yıl Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı olarak çalıştı. Daha sonra Çeşme Devlet Hastanesi’nin Kurucu Başhekimi olarak atandı. 1 yıl sonra da yeni Urla Devlet Hastanesi’ne Kurucu Başhekim oldu.

2013 yılından beri yönetici olarak başında bulunduğu Urla Devlet Hastanesi’ne;

Türkiye’de 5’inci , İzmir’de 1’inci Anne Dostu Hastane

Engelli Dostu Hastane

Bebek Dostu Hastane

Yaşlı Dostu Hastane ( Türkiye’de ilk ve tek aday Hastane )

Türkiye’de HİMS 6 Dijital Hastane unvanı,

Türkiye’de 2. HİMS 7 Dijital Hastane unvanına adaylık,

2016 SKS Bakanlığın belirlediği 100 puan üzerinden 100.05,

özelliklerini kazandırdı.

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 16. Hukuk Dairesi Başkanı Hakim Güler Özer Demirel ile evli.

Güler Özer – Adıgüzel Demirel çiftinin kızları Şeyma Demirel 15 yaşında.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir