Ana Sayfa Asayiş Başhekim Adıgüzel Demirel, istifa edip, aday oluyor

Başhekim Adıgüzel Demirel, istifa edip, aday oluyor

165
0

Başhekim Adıgüzel Demirel, istifa edip, aday oluyor

Opr. Dr. Adıgüzel Demirel

Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Adıgüzel Demirel, cuma günü makamında gerçekleşecek veda töreni sonrası görevinden istifa edip, AK Parti Urla İlçe Başkanlığı’na giderek aday adaylığı başvurusunu yapacak.

Yaklaşık 20 yıldır Urla’da ikamet eden Opr. Dr. Demirel’in adı, bir süredir Urla Belediye Başkanlığı adaylığı için konuşuluyordu. AK Parti Genel Merkezi yetkilileri ile görüşüp, icazet aldığı öğrenilen Demirel, aday adaylığı başvurusu yapma kararı aldı.

AK Parti’nin adayı olarak seçimlere girmesine kesin gözle bakılan Demirel, cuma günü son kez hastanede görev başında olacak ve daha sonra seçim çalışmalarına başlayacak.

Anestezi Uzmanı Dr. Buket Topçu

Adıgüzel Demirel’in istifasından sonra Başhekimlik görevine şu an Başhekim Yardımcısı olan Anestezi Uzmanı Dr. Buket Topçu’nun vekalet etmesi bekleniyor.

Adıgüzel Demirel kimdir?

1.1.1074 Arapgir Malatya doğumlu. İlkokulu köyünde bitirdi. Liseyi Malatya merkezde yatılı okudu. 9 kardeşler. Liseden sonra 1 yıl babasının yanında çobanlık ve çiftçilik yaptı. Tıp Fakültesi okuyup insanlara faydalı olmaya, insanlığın sağlığı için doktor olmaya karar verdi. Dershaneye gitmeden üniversite hazırlık dergisi ile üniversite sınavına hazırlandı. Ve o sene üniversite sınavını derece ile kazandı.

İlk tercihi Ege Tıp oldu. 1993’te girdiği Ege Tıp’ı 1999’da bitirdi. 1999-2001 yılları arasında vefa borcu olarak köyünde pratisyen hekim olarak çalıştı. 2001 yılında Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi beyin ve sinir cerrahisinde asistan olarak çalıştı. 2007 yılında uzman hekim oldu. İhtisas sonrası Hakkari Dağ ve Komando Tugay’ı seyyar cerrahi hastanesinde tabip asteğmen olarak yaptı. Askerlik sonrası mecburi hizmeti tamamladıktan sonra 2.5 yıl Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı olarak çalıştı. Daha sonra Çeşme Devlet Hastanesi’nin Kurucu Başhekimi olarak atandı. 1 yıl sonra da yeni Urla Devlet Hastanesi’ne Kurucu Başhekim oldu.

2013 yılından beri yönetici olarak başında bulunduğu Urla Devlet Hastanesi’ne;

Türkiye’de 5’inci , İzmir’de 1’inci Anne Dostu Hastane

Engelli Dostu Hastane

Bebek Dostu Hastane

Yaşlı Dostu Hastane ( Türkiye’de ilk ve tek aday Hastane )

Türkiye’de HİMS 6 Dijital Hastane unvanı,

Türkiye’de 2. HİMS 7 Dijital Hastane unvanına adaylık,

2016 SKS Bakanlığın belirlediği 100 puan üzerinden 100.05,

özelliklerini kazandırdı.

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 16. Hukuk Dairesi Başkanı Hakim Güler Özer Demirel ile evli.

Güler Özer – Adıgüzel Demirel çiftinin kızları Şeyma Demirel 15 yaşında.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir