Ana Sayfa Asayiş Başhekim Demirel: Urla’da Korona yok

Başhekim Demirel: Urla’da Korona yok

2842
0

Başhekim Demirel: Urla’da Korona yok

Op. Dr. Adıgüzel Demirel

Dünyayı etkisi altına alan Korona Virüsü nedeniyle yaşanan panik, sosyal medyada yayılan bazı asılsız haberler nedeniyle Urla’ya da sıçrarken, Başhekim Op. Dr. Adıgüzel Demirel, ‘Urla’da şüphe ya da kesinleşmiş bir Korona Virüs vakası bulunmamaktadır’ açıklaması yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün gece yarısı saat 00.46’da yaptığı basın açıklamasıyla Türkiye de kendini ‘Risk Haritası’nın göbeğinde bulurken, sosyal medyada yer alan bazı asılsız haberler nedeniyle Urla’daki panik de büyüdü.

Vatandaşların telefon yağmuruna tuttuğu Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Adıgüzel Demirel konuya açıklık getirdi. Demirel, ‘Şu ana kadar Korona şüphesiyle hastanemize başvuran hasta olmadığı gibi karantinaya alınmış bir vaka da bulunmamaktadır’ açıklaması yaptı.

Başhekim Demirel, Urla Devlet Hastanesi’nde günde 3 bin 500 kişiye poliklinik yapıldığını vurgularken, ‘Sosyal medyadaki asılsız paylaşımlar nedeniyle Urla’da gereksiz şekilde bir panik yaşandı. Şu an Korona Virüs şüphesiyle hastanemize başvuran hasta bulunmamaktadır. Hastanemizde karantinaya alınan hasta olduğu paylaşımları da gerçeği yansıtmamaktadır. Şunu da belirtmeliyim ki normal grip vakalarında bile geçtiğimiz yıllara oranla sayısal olarak azalma mevcuttur.

Vatandaşlarımızdan panik yapmamalarını, normal yaşamlarını sürdürürken günlük hijyen kurallarını biraz artırmalarını, kişisel temizlik olaylarına önem vermelerini ve düzenli besin almalarını öneriyoruz. Kalabalık yerlere gitmemek de olası bir yayılmayı önleyecektir’ dedi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir