Ana Sayfa Asayiş Başkanlık anketimiz hakkında zorunlu açıklama

Başkanlık anketimiz hakkında zorunlu açıklama

18
0

Başkanlık anketimiz hakkında zorunlu açıklama

Urla Egemen Haber isimli internet sitemizde 21 Şubat tarihinde başlattığımız ”Hangi aday Urla Belediye Başkanı olmalı?’ içerikli anketle ilgili olarak, dün sosyal medyada bazı kişiler tarafından dezenformasyon içerikli yorumlar nedeniyle bu açıklamayı yapma zorunluluğu hissettik.

Dünyanın en seçkin analiz şirketlerinden olan Analytics’in ekteki belgelerinden de görüleceği üzere, 21 Şubat – 22 Şubat tarihleri arasındaki 24 saati kapsayan periyotta; urlaegemenhaber.com adlı sitemize; 3.247 kişi giriş yapmış, bu ziyaretçilerimizden 2.252’si anketimizde oy kullanmıştır.

Altını çizerek belirtelim ki; anketimizde her İP numarasından sadece bir kez oy kullanmak mümkün olmaktadır.

24 saatlik periyotta İzmir İP numaralarına sahip 2.769 ziyaretçimiz olmuş, bu ziyaretçilerin bir bölümü de ankete katılmamıştır. İzmir dışından en fazla giriş ise 306 kişi ile İstanbul olmuştur. 33 ilden internet sitemize giriş gerçekleşmiş, dökümleri ekte sunulan belgelerde mevcuttur.

Sosyal medya yorumlarında, ‘Manüplasyon var’, ‘Feyk hesaplarla oy kullanılmıştır’, ‘Oranlarla oynanmış’ gibi asılsız ve gayri ciddi iddia sahiplerine, Analytics’in tüm verilerini açıp, incelenmeye hazır olduğumuzu da hatırlatırız.

Google’ın, tıklanmaya yönelik para ödeme sistemine dahil olmadığımız, yani çok tıklanma, reyting gibi endişeler taşımadığımız bu ortamda, amacımızın sadece ‘Objektif Gazetecilik’ olduğunu bir kez daha vurgulamak isteriz.

Sonuç olarak, ankette yer alan sayılar, hiç bir şüpheye yer vermeyecek şekilde kontrol altındadır. Gerçek kişiler tarafından kullanılan oyları ifade etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Egemen Yayıncılık

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Ahmet Kıpkıp
Ziyaretçi

Merhabalar,ankete 22.02.2019 saat 00:00 – 08:00 arası gece girilen oyları da paylaşır mısınız?.

Ahmet Kıpkıp
Ziyaretçi

Kesinlikle katılıyorum, ankete recaptcha vb. bir kontrol mekanizması konulması sorunu ortadan kaldırırdı..