Ana Sayfa Asayiş Bilimi çocuklara sevdiren okul; Bilimsev

Bilimi çocuklara sevdiren okul; Bilimsev

81
0

Bilimi çocuklara sevdiren okul; Bilimsev

BİLİMSEV öncelikle bir farkındalık kazanma merkezidir. Öğrencilere alanında uzman ve deneyimli atölye liderleriyle temel bilimler, astronomi, teknoloji, sanat ve paleontoloji gibi alanlarda bilimsel yöntemlerle uygulamalı atölye çalışmaları yaparak, öğrencilerin bilim ve teknolojiye günlük hayatlarında yer açması, üretkenlik, yaratıcılık, merak, düşünme ve sonuç alma becerisini ortaya koyması, problem çözme ve mantıksal düşünme becerisi kazandırması alanında çalışmalar yapar.

Amacımız, Erken yaş döneminde başlayan merak, sorgulama, bilişsel düşünme, problem çözme, beceri ve yetenek geliştirme gibi özelliklerin en üst düzeyde çocuklarımıza kazandırılması, dokunarak yaşayarak ve eğlenerek öğrenmeleridir.

Bilimsev, 50 dönüm arazi üzerine kurulmuş, öğrencilerin okulda aldıkları teorik bilgileri, pratik bilgilere dönüştürebilecekleri bir alan yaratmak ve bu konuları daha eğlenceli hale getirerek bu bilgileri çocuklarla buluşturmak, meraklı ve araştırmaya yönelmiş çocuklar yetiştirmek.

Çocukların, çeşitli bilim ve sanat dalları ile buluşmanın yanında çok çeşitli meslek grupları ile de karşılaşarak uygulamalı bir şekilde bu meslekleri tanımaları, anlamaları ve sevmelerini sağlıyoruz. Paleontolog kimdir? Astronom uzayı nasıl algılar? Marangoz ahşaba nasıl şekil verir? Belki de gelecekteki mesleklerini seçmekte büyük rol oynayacağız.

Bilim Atölyeleri;

Fosilbilim – Astronomi – Robotik – Temel Bilimler (Eğlenceli Kimya – Biyoloji ve Fizik) – Mutfak sanatları – Ahşap Tasarım – Akıl ve Zeka oyunları – Eğlenceli Matematik – Dama ve çok daha fazlası.

Drama ve Sanat Atölyesi;

Masal evlerinde ve özel olarak tasarlanmış drama atölyemizde hikayeler dramatize edilerek eğitimciler tarafından çocuklarında katılımı sağlanarak anlatılır. Büyülü öyküler, şiirler, doğa ve mevsim öğeleri; kostümler kullanılarak ilham kaynağı olmaktadır.

Doğal Yaşamı farkındalık ve oyun alanları;

Çocuklarımız, sebze bahçelerimiz, meyve ağaçlarımız, oyun alanlarımız ve özel oluşturulmuş kırsal yaşamı tanıma atölyemizde hem eğlenip hemde öğrenerek kendi meyve ve sebzelerinizi toplarken, maket ineklerimizden süt sağabiliyor, birçok evcil hayvanla tanışarak, onları besleyerek, izleyerek ve iletişim kurarak eğlenceli vakit geçirebiliyor, sağlık ve güvenliğine dikkat ederek onların keyifli vakit geçirmesi için hazırlanmış ahşap oyun alanların da vakit geçirebiliyor.

7 – 14 Yaş Bilimsev Kış (Sömestr) Bilim Okulu 22 Ocak – 2 Şubat  tarihlerinde gerçekleşecek. Bilimin eğlenceli doğasını keşfederek, çılgın deneyler, bilim gösterileri, eğitsel oyunlar, robotik, elektronik, doğa bilimleri, STEM,3D printer, tasarım ve inovasyon ,ahşap atölyesi, model uçak gibi tematik atölyeler ve daha niceleri ile keyifli dolu dolu 2 hafta geçirtmek istediğiniz çocuklarınız için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı bir Çocuk Kulübü olan Bilimsev’e, www.bilimsev.com web adresinden, info@bilimsev.com mail adresinden ya da 05306143147 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir