Ana Sayfa Asayiş Birsel Kuşçu yazdı: Kuş Bakışı

Birsel Kuşçu yazdı: Kuş Bakışı

78
0

“Kuş Bakışı”

Kapitalist düzenin insan olarak bile görmediği, sadece “alıcı” olarak kişilere dayattığı saçmalıklara boş verin derim ben.

Ailenizi, eşinizi, çocuklarınızı sevin mesela, hem de çok sevin. Aldığınız nefesi, sağlığınızı, arkadaşlarınızı, dostlarınızı, işinizi sevin. Ya da sevdiğiniz işi yapın. Hayvanlar mesela karşılıksız sevginin en güzel şekli bence bu hayatta. Çok çok sevin onları, insana çok iyi geliyorlar. Doğa sevgisini yaşayın doya doya, ağaçları, yeşili, ormanları, gölleri, mis gibi kokan havayı sevin. Yağmurdan da zevk alın, soğuktan, kardan da. En sevdiğin yazar nedir diye sorduğunda biri mesela sayabileceğiniz üç beş yazar olsun cebinizde, sevdiğiniz güzel şiirler, şairler olsun. Hobilerinizi sevin, yaparken zamanı unuttuğunuz, hayattan zevk aldığınız uğraşlar nasıl iyi gelir insana, hayatı daha da sevdirir. Seyahati sevin, yeni ülkeler, insanlar, kültürler, yeni damak tatları tanımayı, bir yelkenli ile denize açılmayı sevin.

Ama memleketimizi, Urla’yı, İzmir’ i en çok sevin. Güzel bir kahve eşliğinde dostla edilen sohbeti, şahane bir içecek eşliğinde sevdiceğinizle baş başa geçirdiğiniz zamanı sevin.  Konserlere, sinemalara, operalara, dinletilere, şovlara giderek ruhunuzu beslemeyi sevin.

Ne kadar çok sevilecek şey var hayatta. Kapitalizmin saçmalıklarını bırakın derim ben, hayatı sevin, kendinizi sevin…

Sevgi dolu günleriniz olsun hep.

Stockholm’den selamlar, saygılar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir