Ana Sayfa Asayiş Burak Oğuz’un teşekkür mektubunda Urla’dan tek isim var

Burak Oğuz’un teşekkür mektubunda Urla’dan tek isim var

1531
0

Burak Oğuz’un teşekkür mektubunda Urla’dan tek isim var

Urla eski Belediye Başkanı Burak Oğuz’un, ‘FETÖ üyeliği’ suçlamasıyla tutuklu bulunduğu cezaevinden yazdığı mektubu eşi Burcu Oğuz, sosyal medya hesabından paylaştı. Kendi el yazısıyla kaleme aldığı bir mektup kağıdı uzunluğundaki yazıda bir çok kişiye ismen teşekkür eden Oğuz, Urla’dan sadece bir isme yer verdi.

Oğuz’un, Urla’da çok uzun yıllar Belediye Başkanlığı yapan, CHP’de Genel Sekreter Yardımcılığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulunan Bülent Baratalı’ya teşekkür etmesi, CHP Urla İlçe Yönetiminden kimseyi anmaması dikkat çekti.

İşte Burak Oğuz’un o mektubu:

Değerli Dostlarım;

Ülkemizin yaşadığı felaketler ve acılar karşısında derin bir üzüntü ve endişe içindeyim. İdlib’te şehit olan askerlerimizin acısı yüreklerimizi kor gibi yaktı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun Allah ailelerine sabırlar versin…

Yaşananlar karşısında; sizlerden, sevdiklerimden, ailemden ve özgürlüğümden mahrum olmanın üzüntüsünü bile unuttum. Çok yakında sizlerle birlikte olacağım inancıyla hepinizi çok özlüyorum.
En büyük destekçim sizlersiniz, ilk günden itibaren beni hiç yalnız bırakmadınız.

Ailemle birlikte ilk günden itibaren desteğini esirgemeyen Genel Başkanım Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na, ziyaretime gelen Genel Başkan Yardımcılarım Sn. Seyit Torun’a, Sn. Tuncay Özkan’a; İzmir Büyükşehir Belediye Bşk. Sn. Tunç Soyer’e; İl Başkanım Sn. Deniz Yücel’e; Milletvekillerimiz Sn. Atilla Sertel, Sn. Kani Beko, Sn. Tacettin Bayır, Sn. Sevda Erdan Kılıç, Sn. Bedri Serter, Sn. Murat Bakan ve Sn. Bülent Baratalı’ya ve isimlerini sayamadığım diğer dostlarıma, ayrıca selam gönderen herkese destekleri, sevgileri ve güvenleri için sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Tüm bu yaşananlar ve yaşadıklarım yakında sona erecektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyip, bizlere emaneti Cumhuriyete sahip çıkarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükselteceğiz.

Yolumuz uzun, enerjimiz yüksek, gençliğimiz var; bizler demokrasiye inancı tam, adalete susamış Türk Gençliğiyiz.
Dürüst insan geri adım atmaz! “Doğru” durmaya devam edeceğiz.
Özgürlükte buluşmak üzere, sevgi ve saygılarımla.

İ. Burak OĞUZ
Urla Bel. Bşk.
3/3/2020

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir