Ana Sayfa Asayiş CHP adaylık sürecinin en sıkıntılı iki Urlalısı

CHP adaylık sürecinin en sıkıntılı iki Urlalısı

33
0

CHP adaylık sürecinin en sıkıntılı iki Urlalısı; Gecikmiş ve Öz

CHP’de, Urla Belediye Başkanlığı aday adayları arasında ‘Tercih’ yönünden büyük heyecan yaşanırken, bu süreci ‘En sıkıntılı geçirecek olan’ iki Urlalı, İsmet Gecikmiş ve Günay Öz… Nedeni ise her ikisinin de üç aday adayı ile olan ortak bağları…

İsmet Gecikmiş

İsmet Gecikmiş, Urlalıların sevip saydığı ‘İsmet Abisi’, ‘İsmet Babası…’ Aynı zamanda CHP Urla İlçe Örgütü’nde 8 yıldır İkinci Başkanlık görevini yürütüyor.

Ama bu dönemde çok zor bir karar arifesinde bulunuyor.

CHP’nin yeni dönem için aday adayları arasında bulunan mevcut Başkan Sibel Uyar ile diyalogları kuvvetli, birbirlerine saygıda kusur etmemeye özen gösterirler.

Diğer aday adayı Bahri Yalaz ile 30 yıla dayanan siyasi bir geçmişleri ve arkadaşlıkları var. Bugüne kadar hep Yalaz’ın yanında yer almış, kararlarına ortak olmuştur.

Bir başka aday adayı Hakan Yiğit ise İsmet Gecikmiş’in eşi Gülfer Gecikmiş’in ablası, Gülter Yiğit’in büyük oğlu… Yani hem kan bağı var hem de gönül bağı…

Urla  Motorlu Araçlar ve Şoförleri Odası Başkanı ve İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Günay Öz’ün durumu da farklı değil.

Günay Öz

Günay Öz de sevilip sayılan, yıllardır oda başkanlığını yürüten bir Urlalı… Yaklaşık 400 üyesi bulunan bir odanın temsilcisi…

Öz’ün de mevcut Belediye Başkanı ve yeni dönem için de aday adayı Sibel Uyar ile diyalogları son derece iyi.

Öz’ün, bir diğer aday adayı Bahri Yalaz ile bağı ise oğlu Yiğit Öz’den kaynaklanıyor. Yiğit Öz, Yalaz’ın İlçe Başkanı olduğu dönemde Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı, Hakan Özbadur döneminde partinin asıl yönetim kurulunda görev aldı, şimdi de meclis üyeliği adaylığı için yönetimden istifa etti.

Tıpkı İsmet Gecikmiş gibi diğer belediye başkan aday adayı Hakan Yiğit ile de akrabalık bağları var.

Bu sıkıntılı süreci hem Gecikmiş’e hem de Öz’e sorduk:

İsmet Gecikmiş: ”Ben CHP Urla İlçe Örgütü’nde 8 yıldır İkinci Başkanlık görevimi sürdürüyorum. Mevcut Belediye Başkanımız Sibel Hanım’la tabii ki diyaloglarımız iyi. Hakan Yiğit, akrabam ve de yeğenim. Bahri Yalaz ile 30 yıldır arkadaşım, aynı parti çatısı altında siyaset yaptık. Gönlümde elbette birisi var. Ama ben genel merkezimizin tercih ettiği hangi aday olursa olsun canla başla çalışır, başarısı için çaba harcarım.”

Günay Öz: ”Herkesin bildiği gibi biz, Cumhuriyet Halk Partisi gönüllüsü bir yapıdayız. Mevcut Başkanımız Sibel Hanım ile beş yıldır uyumlu bir diyalog gerçekleştirdik. Oğlum Yiğit Öz’ün kader birliği yaptığı Bahri Yalaz da ilişkilerimizin son derece iyi olduğu bir aday adayı. Diğer aday adayı Hakan Yiğit de akrabamız. Şunun bilinmesini isterim ki; CHP Genel Merkezi hangi aday adayını tercih ederse etsin, bizler bir nefer olarak arkasında olacağız, partimizin başarısı için çalışacağız.”

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir